Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2016, 20:28

autor: Ender

Forza Horizon 3 – gra ozłocona, znamy zalecane wymagania sprzętowe na PC

Deweloperzy gry Forza Horizon 3 ogłosili, że gra uzyskała właśnie złoty status i nic nie stoi na przeszkodzie jej premierze na Xboksie One i komputerach PC, która wyznaczona została na koniec września. Twórcy podzielili się również zalecanymi wymaganiami sprzętowymi produkcji oraz listą jej osiągnięć.

Deweloperzy ze studia Playground Games ogłosili, że Forza Horizon 3 uzyskała właśnie złoty status. Oznacza to, że prace nad finalną wersją gry zostały zakończone i nic nie stoi na przeszkodzie temu, by trafiła ona do sklepów 27 września tego roku. Jest to o tyle ważne, że po raz pierwszy w historii marki tytuł zadebiutuje równocześnie na komputerach PC oraz konsoli Xbox One. Posiadaczy tych pierwszych zainteresuje z pewnością fakt, że poznaliśmy właśnie zalecane wymagania sprzętowe pecetowego portu, które jak się okazało wypełnią jedynie gracze o najgłębszych portfelach.

Forza Horizon 3 – zalecane wymagania sprzętowe

  1. System operacyjny: Windows 10 (64 bitowy z Anniversary Update)
  2. Procesor: i7 3820 3.6GHz
  3. Pamięć: 12 GB
  4. Karta Graficzna: NVIDIA GTX 970 lub NVIDIA GTX 1060 (zalecane 4GB VRAM), AMD R9 290X lub AMD RX 480 (zalecane 4GB VRAM)
  5. Rozdzielczość ekranu: 1920 x 1080
  6. DirectX: gra wspiera jedynie DirectX 12
  7. HDD: 55 GB wolnego miejsca na dysku

Oczywiście do podanej konfiguracji powinniśmy podchodzić z dużą rezerwą. Biorąc pod uwagę wydajność innych portów z Xboksa One, które ukazały się ostatnio w Windows Store, istnieje prawdopodobieństwo, że nawet systemy wyposażone w powyższe komponenty mogą mieć kłopoty z działaniem. Playground Games uspokaja jednak i zapewnia, że Forza Horizon 3 na PC nie będzie prostą konwersją. Pecetowi fani mają znaleźć w grze pełną paletę opcji konfiguracyjnych, takich jak rozdzielczość ekranu, poziom detali, motion blur, ustawienia jakości cieni i odbić itd. Ich szczegółowa lista nie jest jednak na razie znana. Autorzy obiecują także wsparcie dla wielu starszych modeli pecetowych kierownic, które ma być systematycznie wprowadzane wraz z kolejnymi aktualizacjami. Na koniec dodajmy, że opublikowano również wszystkie osiągnięcia, które dzięki serwisowi Xbox Live zdobędziemy w trakcie zabawy.

Forza Horizon 3 przeniesie nas do Australii, gdzie ponownie weźmiemy udział w motoryzacyjnym festiwalu – tym razem zarówno jako zawodnik, jak i organizator. Produkcja oferować ma mnóstwo przygotowanych przez twórców zawodów oraz możliwość przygotowywania własnych. W ręce graczy trafi ponad 350 modeli aut najbardziej znanych producentów na świecie. Poza kampanią dla pojedynczego gracza, atrakcją będą oczywiście także zmagania wieloosobowe, oferujące wiele opcji społecznościowych oraz szerokie możliwości rywalizacji w różnych konkurencjach. Forza Horizon 3 trafi do sklepów 27 września. Obie wersje gry będą dostępne w języku polskim.

  1. Forza Horizon 3 – kompendium wiedzy
  2. Forza Horizon – oficjalna strona serii