Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2019, 17:04

autor: "Vergil"

Gracze w Death Stranding blokują przejścia pojazdami

W Death Stranding gracze porzucają swe pojazdy w rozmaitych miejscach. Jako że niektóre samochody blokują na przykład wejścia do ważnych lokacji, deweloperzy z Kojima Productions pracują już nad łatką, która powinna uporać się z tym problemem.

AKTUALIZACJA:

Zbadawszy temat głębiej, doszliśmy do wniosku, że za opisanym poniżej problemem nie musi stać złośliwość, lecz pragamtyzm. Postawienie samochodu przy wejściu do bazy pozwala bowiem na szybki załadunek towarów bezpośrednio na niego (lub ich rozładunek). W ten sposób można uniknąć uciążliwego przenoszenia paczek jedna po drugiej czy choćby „przeklikiwania się” przez menusy. By jednak było to możliwe, auto nie może znajdować się obok stacji, lecz jej „dotykać”, a najłatwiej to osiągnąć, właśnie „wjeżdżając” w wejście. A co do samochodów porzuconych „byle gdzie” - cóż, nie ma się co dziwić, skoro wysiada się z nich... również „byle gdzie” (choćby w strefach opanowanych przez Wynurzonych). Wszystko to sprawia, że niektórzy mogli „oberwać” od innych... niejako z przypadku.

Jednym z głównych tematów, których dotyka Death Stranding, jest „połączenie”. Główny bohater gry stara się na powrót „scalić” Amerykę, a gracze łączą się ze sobą za pośrednictwem Internetu, by pomagać sobie nawzajem i pozostawiać innym przydatny sprzęt. Znalazła się jednak grupka osób, które tę ostatnią mechanikę próbują wykorzystać na opak – chcąc utrudnić innym zabawę, blokują przejścia do ważnych miejsc przy pomocy pojazdów. Na szczęście twórcy są świadomi owego problemu – jeszcze 27 listopada poinformowali, że pracują nad łatką, która zostanie opublikowana w połowie grudnia i pozwoli na usuwanie maszyn, a także upora się z innymi bolączkami, jak choćby brakiem możliwości zwiększenia rozmiaru czcionki.

Mleko jednak zdążyło już się rozlać, a na forum Reddit zaroiło się od postów, w których zasmuceni gracze skarżą się na stworzone przez innych „blokady na kołach”. Przykładem może być kryjówka postaci odgrywanej przez Conana O’Briena, do której nie można się dostać w inny sposób, niż wysadzając w powietrze pozostawiony przez kogoś samochód, czy choćby schody, na których barierce ktoś postawił... sporych rozmiarów ciężarówkę. W tym drugim wypadku warto jednak docenić kunszt „sprawcy”, gdyż z pewnością nie było to łatwe zadanie.

Pomysłowość graczy nie zna granic. Nasuwa się tylko jedno pytanie: JAK?! - Gracze w Death Stranding blokują przejścia pojazdami - wiadomość - 2019-12-04
Pomysłowość graczy nie zna granic. Nasuwa się tylko jedno pytanie: JAK?!

Inny przykład podaje serwis Eurogamer, którego redakcja natknęła się na pozostawione przez kogoś auto... na samym środku świeżo wybudowanej drogi. Jak widać na poniższym obrazku, co prawda można było spróbować je ominąć po lewej, aczkolwiek mogłoby to się skończyć bolesnym upadkiem z dużej wysokości.

„Panie, kto panu dał prawo jazdy? Przecież tu jest tyle miejsca, że ja bym czołgiem przejechał! Nigdzie się nie odsunę!” - Gracze w Death Stranding blokują przejścia pojazdami - wiadomość - 2019-12-04
„Panie, kto panu dał prawo jazdy? Przecież tu jest tyle miejsca, że ja bym czołgiem przejechał! Nigdzie się nie odsunę!”

Dla kogoś, kto nie grał w Death Stranding, cała sprawa może się wydawać śmieszna. Wyobraźcie sobie jednak, że przez kilka (albo nawet kilkanaście bądź kilkadziesiąt) godzin wędrujecie z ładunkiem do określonego miejsca tylko po to, by będąc niemal u celu, „pocałować klamkę”, a raczej... odbić się od przeszkody w postaci samochodu, bo akurat nie macie pod ręką granatów, dzięki którym moglibyście się jej pozbyć. Albo że mkniecie sobie po świeżutkim asfalcie, niemal czujecie wiatr we włosach, rozmyślacie o czekających na Was zleceniach... i nagle okazuje się, że ktoś postanowił uprzykrzyć Wam życie, blokując dalszą drogę porzuconą ciężarówką. Uwierzcie, to potrafi zaboleć. Ci, którym takie „psikusy” innych dały się we znaki, muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać na stosowny patch.

Na koniec przypomnijmy, że Death Stranding 8 listopada zadebiutowało na PlayStation 4 (nad Wisłą – w pełnej polskiej wersji językowej), a wczesnym latem trafi na komputery osobiste. Tytuł podzielił krytyków, jednak zdaniem jego twórcy – Hideo Kojimy – niskie oceny wystawili mu ci, którzy go nie zrozumieli (co, jak stwierdził, dotyczy przede wszystkim amerykańskich graczy). Niemniej nie przeszkodziło to opisywanej produkcji w zdobyciu aż dziewięciu nominacji do tegorocznych The Game Awards (między innymi w kategoriach gra roku oraz najlepsza reżyseria).

  1. Oficjalna strona internetowa gry Death Stranding
  2. Recenzja gry Death Stranding – co tu się odkojimowało?
  3. Poradnik do gry Death Stranding
  4. Wszystko o Death Stranding