Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2019, 17:50

50 cm i ponad 3000 zł - zobacz figurkę Yennefer z Wiedźmina 3

Ruszyły zamówienia przedpremierowe na figurki słynnej czarodziejki Yennefer z Vengerbergu w alternatywnym stroju z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Ukochana Geralta z Rivii prezentuje się znakomicie, jednak ewentualnych kolekcjonerów może odstraszyć wysoka cena.

Model figurki przedstawia postać w alternatywnym stroju z DLC do gry Wiedźmin 3. - 50 cm i ponad 3000 zł - zobacz figurkę Yennefer z Wiedźmina 3 - wiadomość - 2019-12-03
Model figurki przedstawia postać w alternatywnym stroju z DLC do gry Wiedźmin 3.

Czarodziejka Yennefer z Vengerbergu doczeka się nowej figurki kolekcjonerskiej w dwóch wersjach. Odpowiedzialna za nie firma Prime 1 Studio zaprezentowała ich wygląd i uruchomiła przedsprzedaż. Obie edycje imponują wykonaniem oraz dbałością o szczegóły, ale ma to swoją cenę. Kosztują około trzy tysiące złotych.

Wygląd bohaterki oparty został na modelu zaprezentowanym w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Tym razem słynną magiczkę zobaczymy jednak w alternatywnym stroju, który polskie studio CD Projekt RED wprowadziło w bezpłatnym DLC.

Yennefer to jedna z kluczowych postaci w sadze o wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego oraz w grze Wiedźmin 3. Jest nie tylko potężną czarodziejką, ale także królewską doradczynią, ukochaną Geralta z Rivii oraz mentorką i przybraną matką Ciri.

Figurka nazwana Yennefer of Vengerberg Alternative Outfit ma dokładnie 50 centymetrów wysokości (skala 1:4) i ukazuje postać stojącą obok megaskopu, urządzenia służącego m.in. do komunikowania się z innymi przedstawicielami magicznych profesji. Na dioramie możemy również zobaczyć okutą skrzynię oraz magiczne manuskrypty i mikstury. Model został wyceniony na 699 dolarów (ok. 2700 zł).

Natomiast Yennefer of Vengerberg Alternative Outfit Deluxe Version to specjalna edycja poprzedniej figurki. Wyróżnia się ona dodatkową postacią, czyli znanym z gry tajemniczym karłem - Umą. Jest to wersja limitowana, do sprzedaży trafi jedynie 500 sztuk. Została wyceniona na 799 dolarów (ok. 3 087 zł).

Na premierę figurek przyjdzie nam jednak nieco poczekać. Według przewidywanego czasu dostawy przesyłki będą doręczane w przedziale od grudnia 2020 do marca 2021 roku. Produkt można zamówić do Polski. W tym przypadku koszt przesyłki wyceniony został na 209 dolarów, czyli ponad 800 zł. Do tego mogą dojść dodatkowe koszty, np. cło.

Niestety, figurki zapewne nie uraczą nas jednym z najbardziej charakterystycznych elementów czarodziejki, czyli zapachem bzu i agrestu. Chlip.

  1. Oficjalna strona firmy Prime 1 Studio