Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2019, 18:02

autor: Aquma

Kojima sugeruje, że Amerykanie nie zrozumieli Death Stranding

Deweloper Hideo Kojima - twórca serii Metal Gear Solid oraz wydanego niedawno Death Stranding - stwierdził, że ostatni z tytułów może być trudny do zrozumienia dla pewnego rodzaju odbiorcy. Do tej kategorii należą jego zdaniem m.in. Amerykanie.

Death Stranding jest trudne do zrozumienia dla Amerykanów? - Amerykanie obrazili się na Hideo Kojimę za komentarz o odbiorze Death Stranding w USA - wiadomość - 2019-11-12
Death Stranding jest trudne do zrozumienia dla Amerykanów?

Niedawno doczekaliśmy się premiery Death Stranding - najnowszego dzieła znanego dewelopera Hideo Kojimy, który jest znany przede wszystkim ze stworzenia serii Metal Gear Solid. Produkcja spotkała się z dość mieszanym przyjęciem ze strony recenzentów - nie brakuje opinii sugerujących, że mamy do czynienia z arcydziełem, ale część osób otwarcie przyznaje też, że uważa tę produkcję za dziwną i pretensjonalną. Sam producent uznał, że część krytyków prawdopodobnie nie zrozumiała jego tytułu. Najbardziej dostało się... amerykańskim graczom.

Muszę powiedzieć, że gra otrzymała entuzjastyczne recenzje, szczególnie w Europie i Japonii. Tu, w Stanach Zjednoczonych, mieliśmy jednak więcej krytyki. Być może jest to gra trudna do zrozumienia dla pewnego rodzaju krytyka i publiczności. Amerykanie są wielkimi fanami pierwszosobowych strzelanek, a Death Stranding taką nie jest - stwierdził Hideo Kojima w wywiadzie dla serwisu TGCom24.

Zdaniem japońskiego dewelopera graczom niektórych narodowości łatwiej docenić dzieła tak oryginalne i nietypowe jak te, które sam tworzy.

Zawsze staram się tworzyć nowe rzeczy, a spory i dyskusje są w porządku, ale trzeba powiedzieć, że Włosi czy Francuzi mają inną wrażliwość artystyczną, która pozwala im docenić ten rodzaj bardzo oryginalnych produktów, nie tylko w grach wideo, ale także w kinie - dodał twórca Death Stranding.

Przypominamy, że Death Stranding zadebiutowało 8 listopada. Gra na razie jest dostępna wyłącznie na konsoli PlayStation 4, ale planowana jest także wersja PC, która pojawi się na rynku w przyszłym roku. Produkcja Hideo Kojimy otrzymała u nas wysoką notę 9/10. Zdaniem Macieja Pawlikowskiego mamy do czynienia z grą ważną i doniosłą - tytułem, o który branża będzie się spierała przez całe lata. Jak widać, swoje własne pięć centów - w niezbyt dobrym stylu - postanowił do tego sporu dorzucić twórca Death Stranding.

  1. Death Stranding - strona oficjalna
  2. Recenzja gry Death Stranding – co tu się odkojimowało?
  3. Wszystko o Death Stranding
  4. Death Stranding - poradnik

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-12

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Death Stranding

Death Stranding