Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2020, 15:02

autor: Froozyy

Gracz LoL-a i Robert Lewandowski walczą o miano najpopularniejszego polskiego sportowca

Stacja telewizyjna TVP Sport zorganizowała plebiscyt #ulubionysportowiec, w którym internauci wybierają najpopularniejszego polskiego sportowca. Wśród kandydatów znalazł się zawodnik LoL-a - Łukasz „Puki Style” Zygmunciak. Gracz mierzy się dzisiaj w półfinale z Robertem Lewandowskim.

Gracz LoL-a i Robert Lewandowski walczą o miano najpopularniejszego polskiego sportowca - ilustracja #1
Łukasz „Puki Style” Zygmunciak.
W SKRÓCIE:
  • TVP Sport zorganizowało plebiscyt na ulubionego sportowca Polaków, a wśród kandydatów znalazł się polski gracz LoL-a – Łukasz „Puki Style” Zygmunciak;
  • Puki w swojej grupie pokonał popularnością m.in. Kamila Stocha oraz Andrzeja Gołotę;
  • polski gracz walczy teraz w półfinale z Robertem Lewandowskim, obecnie Puki wygrywa, mając 80% głosów.

Kilka dni temu rozpoczął się plebiscyt #ulubionysportowiec Polaków, który organizuje stacja telewizyjna - TVP Sport. Najpopularniejsi polscy sportowcy zostali podzieleni na cztery grupy, a fani poprzez głosowanie na Facebooku wybierali kandydatów, którzy przejdą do dalszego etapu (półfinału). Ku zaskoczeniu wielu internautów wśród pierwszych nominowanych zawodników znalazł się Łukasz „Puki Style” Zygmunciak, polski gracz LoL-a, o którym głośno zrobiło się kilka dni temu za sprawą zorganizowanej akcji kibiców na Twitterze.

W swojej grupie Zygmunciak pokonał pozostałych rywali (Kamila Stocha, Mariusza Wlazłego oraz Andrzeja Gołotę) i bez problemu zameldował się w półfinale, gdzie teraz mierzy się z Robertem Lewandowskim. Głosowanie już się rozpoczęło i potrwa do godziny 23:00. Obecnie wygrywa Puki, mając ponad 80% wszystkich oddanych głosów. W drugim finale zmierzą się Jakub Błaszczykowski oraz Adam Małysz.

Gracz LoL-a i Robert Lewandowski walczą o miano najpopularniejszego polskiego sportowca - ilustracja #2

Jak pewnie się domyślacie, umieszczenie gracza League of Legends w plebiscycie na ulubionego sportowca Polaków wywołało w sieci spore poruszenie. Jedni uważają, że e-sportu oraz tradycyjnego sportu w ogóle nie powinno się łączyć w taki sposób. Sam Zygmunciak przyznał, że na pewno będzie to rodziło sporo konfliktów, a on najchętniej po prostu odszedłby od nazwy „e-sport”, co ułatwiłoby sporo rzeczy. Inni zwrócili uwagę, że jeśli ma dochodzić do takich akcji, to zamiast Pukiego w zestawieniu powinien pojawić się bardziej utytułowany oraz rozpoznawalny polski gracz LoL-a – Marcin „Jankos” Jankowski.

Cała opisana sytuacja wydaje się być wykorzystaniem ostatniej fali popularności Łukasza Zygmunciaka, aczkolwiek pokazuje nam, że fani LoL-a w Polsce bez problemu mogą pokonać wielbicieli tradycyjnego sportu (a przynajmniej w internetowym głosowaniu). Warto także zaznaczyć, że Puki oraz trener jego drużyny K1ck – Paweł „delord” Szabla – zostali ostatnio zaproszeni do Hejt Parku i porozmawiali tam z dziennikarzem sportowym Michałem Polem o League of Legends i nie tylko. Całą rozmowę możecie obejrzeć poniżej.