Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2020, 12:36

autor: Froozyy

#POLSKAGUROM - Twitter wspiera polskiego zawodnika LoL-a

Wczoraj odbył się finał rozgrywek European Masters w League of Legends, w którym zagrała polska drużyna K1ck Neosurf. Dzień przed rozgrywkami fani rozpoczęli akcję wsparcia zespołu oraz jednego z jego zawodników na Twitterze. Szybko przerodziło się to w światowy ruch i stało się hitem na e-sportowej scenie LoL-a.

W SKRÓCIE:
  • w niedzielę na Twitterze hitem stała się akcja polskich kibiców mająca na celu wsparcie polskiej drużyny LoL-a oraz jednego z jej zawodników;
  • do wsparcia szybko dołączyły największe organizacje związane z League of Legends, profesjonalni gracze czy też komentatorzy;
  • akcja polegała na zmianie avatara na zdjęcie Łukasza „Puki Style” Zygmunciaka oraz używaniu hashtagów, takich jak #POLSKAGUROM czy też #JOINUS.

Wczoraj o godzinie 18:00 odbył się finał European Masters w League of Legends (odpowiednika Ligi Europy w piłce nożnej), w którym zagrała polska drużyna - K1ck Neosurf. Niestety ekipa rodaków uległa 3-0 zespołowi z Francji LDLC OL (mimo niesamowicie wyrównanych starć), którego barwy reprezentuje doświadczony i znany publiczności Bora „YellOwStaR” Kim. Jednakże to, co wydarzyło się w noc poprzedzającą starcie (z soboty na niedzielę), najprawdopodobniej zapisze się na stałe na kartach historii e-sportowej sceny LoL-a.

Wszystko rozpoczęło się od niewinnego wsparcia polskich kibiców na Twitterze dzień przed finałem. Spora grupa osób zmieniła sobie avatary na charakterystyczne zdjęcie jednego z zawodników formacji K1ck – Łukasza „Puki Style” Zygmunciaka – używając przy tym hashtagów, takich jak #POLSKAGUROM, #JOINUS czy też #NoweZdjecieProfilowe (pierwszy nawiązuje do okrzyków Mariusza Pudzianowskiego, a drugi po prostu nawoływał innych do przyłączania się do wsparcia).

#POLSKAGUROM - Twitter wspiera polskiego zawodnika LoL-a - ilustracja #1
„Dołącz do nas.”

Akcja w zawrotnym tempie rozrosła się na światową skalę. Polscy kibice prosili o dołączanie, spamowali oraz tłumaczyli na Twitterze, o co w tym wszystkim chodzi oraz kim w ogóle jest Puki Style. Do wsparcia szybko zaczęli przekonywać się pozostali, a już w niedzielę rano brały w nim udział największe LoL-owe organizacje (m.in. G2 oraz Cloud9), profesjonalni zawodnicy, dziennikarze oraz komentatorzy (tutaj znajdziecie album ze screenami zaangażowanych osób). Przerosło to najśmielsze oczekiwania kibiców, a Twittera zalała fala zdjęć Pukiego oraz hashtagu POLSKAGUROM.

#POLSKAGUROM - Twitter wspiera polskiego zawodnika LoL-a - ilustracja #2
Najpopularniejsze hasła na Twitterze w niedzielę.
#POLSKAGUROM - Twitter wspiera polskiego zawodnika LoL-a - ilustracja #3
Zdjęcia Pukiego na Twitterze.

Mimo tak ogromnego wsparcia polska drużyna niestety musiała pogodzić się z porażką, co nie zmienia faktu, że to, co zrobili kibice, na długo pozostanie w pamięci fanów League of Legends. Wielu podkreślało wczoraj, że coś takiego po prostu jeszcze nigdy nie miało miejsca, a akcja przeniknęła nawet do sportowych mediów.

#POLSKAGUROM - Twitter wspiera polskiego zawodnika LoL-a - ilustracja #4
„Najlepsza akcja w historii League of Legends.”

Puki Style to zawodnik, który na polskiej scenie LoL-a gra od blisko 10 lat. Skradł serca kibiców swoją osobowością oraz niesamowitymi umiejętnościami w grze i znany jest praktycznie każdemu fanowi e-sportowej sceny. Nieraz udowadniał, że na pozycji strzelca nie ma sobie równych, a ze swoją drużyną K1ck Neosurf zajął drugie miejsce w ostatnim sezonie Ultraligi (oficjalnej polskiej ligi LoL-a). Zespół ten składa się z pięciu Polaków, a przewodzi im doświadczony zawodnik debiutujący w roli trenera – Paweł „Delord” Szabla. Na koniec warto również zaznaczyć, że aktualni zwycięzcy Ultraligi – AGO Rogue – w rozgrywkach EU Masters dotarli do półfinałów, gdzie odpadli po starciu z LDLC.