Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 maja 2020, 14:10

autor: AlexB

Eurowizja wyśmiana - Netflix promuje gwiazdorską komedię

26 czerwca na platformie Netflix zadebiutuje film Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga w reżyserii Davida Dobkina, który wyśmieje kilka elementów charakterystycznych dla tej wielkiej muzycznej imprezy. W sieci pojawił się teaser tytułu zawierający fragment piosenki Volcano Man.

W SKRÓCIE
  1. Na platformę Netflix zmierza komedia Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga w reżyserii Davida Dobkina, obracająca się wokół tematu Konkursu Piosenki Eurowizji.
  2. Film zadebiutuje 26 czerwca.
  3. W głównych rolach wystąpili Will Ferrell oraz Rachel McAdams.

Organizowany od 1956 roku Konkurs Piosenki Eurowizji, ze względu na wszechobecny kicz i pewne charakterystyczne elementy będące częścią wielu utworów odnoszących sukces na tej imprezie, jest dość wdzięcznym tematem różnego rodzaju parodii. Nawet sami organizatorzy poszczególnych edycji rzeczonego wydarzenia są świadomi pewnych schematów nim rządzących i potrafią je wyśmiać, jak miało to miejsce chociażby w 2016 roku. Nic zatem dziwnego, że stało się ono sercem nowej komedii w reżyserii Davida Dobkina (Rycerze z Szanghaju, Polowanie na druhny, Sędzia), noszącej tytuł Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga. Zadebiutuje ona na platformie Netflix 26 czerwca tego roku.

Eurowizja wyśmiana - Netflix promuje gwiazdorską komedię - ilustracja #1
Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga wyląduje na platformie Netflix za nieco ponad miesiąc.

Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga opowie historię dwójki muzyków ze skandynawskiej prowincji, Larsa Erickssonga i Sigrit Ericksdottir, którzy nieoczekiwanie otrzymują ogromną szansę – reprezentowania swojej ojczyzny na Eurowizji. Duet wystąpi na niej z piosenką Volcano Man, która doskonale wpisuje się w stereotyp utworów pojawiających się w tym konkursie. Jej fragment możecie usłyszeć na poniższym, niezwykle dramatycznym teledysku, prezentującym głównych bohaterów w bardzo krzykliwym makijażu oraz oryginalnych strojach (co też jest cechą charakterystyczną dla eurowizyjnych koncertów).

W głównych rolach w Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga zobaczymy Willa Ferrella (LEGO Przygoda, Ostrza chwały, Legenda telewizji) oraz Rachel McAdams (Doktor Strange, Pamiętnik, Sherlock Holmes). Prócz nich przez ekran przewiną się między innymi Pierce Brosnan (saga o Jamesie Bondzie), Demi Lovato (Camp Rock), Dan Stevens (Legion, Gość) oraz Bobby Lockwood (Dunkierka, Wolfblood).

Przypominamy, że w tym roku Konkurs Piosenki Eurowizji się nie odbył. Zamiast tego w miniony weekend miał miejsce internetowy koncert Światło dla Europy, który jednak ciężko było nazwać pełnoprawnym substytutem. Czy Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga lepiej poradzi sobie z oddaniem specyficznego klimatu tej imprezy? O tym przekonamy się za nieco ponad miesiąc.

  1. Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga na platformie Netflix