Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2019, 11:29

autor: Aquma

Fallout 76 - gracz wpadł do zakazanej krypty 63… i błaga, by go nie banowano

Niektórzy gracze przypadkowo trafili do krypty 63 w Fallout 76 – czyli pokoju deweloperskiego, za którego odwiedzenie grozi ban. Jeden z nich, podpisujący się ksywą McStaken, postanowił wystosować ticket, w którym prosi deweloperów, by nie blokowali jego konta.

To nie koniec historii o krypcie 63. - Gracz Fallout 76 trafił do zakazanej krypty 63… i błaga, by firma go nie banowała - wiadomość - 2019-02-11
To nie koniec historii o krypcie 63.

W SKRÓCIE:

  1. niektóre osoby przez przypadek trafiają do pokoju deweloperskiego w Fallout 76;
  2. przytrafiło się to m.in. graczowi o ksywie McStaken, który postanowił wystosować ticket do Bethesdy z prośbą o powstrzymanie bana.

W zeszłym miesiącu firma Bethesda Softworks postanowiła zbanować graczy, którym udało się dostać do sekretnej krypty 63 w Fallout 76, będącej tak naprawdę pokojem deweloperskim (czyli miejscem oferującym dostęp do schematów wszystkich przedmiotów, jakie można znaleźć w omawianej produkcji, a także płatnych skórek i innych bajerów). Deweloperzy bezwzględnie blokowali konta wszystkich osób, u których wykryto dobra pochodzące z kontraban… eee… z „zamkniętych obszarów”.

Niestety, ostremu traktowaniu graczy nie towarzyszyło kompetentne załatanie exploitu – deweloperzy co prawda przenieśli kryptę w inne miejsce, ale wygląda na to, że teraz można się do niej dostać… przypadkiem, w wyniku buga. Gracz o ksywie McStaken został tam przeniesiony podczas próby wzięcia udziału w wydarzeniu Rad-Rat Horde, a kiedy napisał o swoim doświadczeniu na forum Reddit, szybko okazało się, że nie jest jedyną osobą w takiej sytuacji.

McStaken wystosował ticket do działu odpowiedzialnego za obsługę klienta, w którym dokładnie opisał sytuację i poprosił, by firma powstrzymała spodziewany cios „banomłota” – i chyba się udało, bo na razie wciąż ma dostęp do gry (oczywiście, może się też okazać, że moderatorzy Bethesdy nie działają zbyt żwawo i wszystko jeszcze przed McStakenem – w Fallout 76 działy się już dziwniejsze rzeczy).

Przed wysłaniem ticketu gracz wykonał kilka screenshotów obrazujących zakazany owoc, które możecie zobaczyć poniżej.

Gracz Fallout 76 trafił do zakazanej krypty 63… i błaga, by firma go nie banowała - ilustracja #2
Gracz Fallout 76 trafił do zakazanej krypty 63… i błaga, by firma go nie banowała - ilustracja #3
Krypta 63.
Krypta 63.

Fallout 76 zadebiutował 14 listopada 2018 r. Produkcja jest dostępna na PC (wyłącznie na platformie Bethesda.net), a także konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Twórcy zadbali o przygotowanie polskiej wersji językowej (kinowej). Gra wystartowała w opłakanym stanie i od dnia premiery wzbudza różnorakie kontrowersje. Produkcja nie sprzedaje się też najlepiej (co można wnioskować po błyskawicznie malejącej cenie), choć twórcy robią co mogą, by załatać swoje dzieło i dodać do niego nowe funkcje.

  1. Fallout 76 – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Fallout 76 – zlepek wszystkiego i niczego
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fallout 76

Fallout 76