Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 października 2007, 16:18

autor: Metatron

Gra EverQuest doczeka się adaptacji filmowej

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że gra World of Warcraft doczeka się adaptacji filmowej. Jak się okazało, nie będzie to jedyny MMORPG, który trafi na ekrany kinowe. Jak donosi serwis IGN, przeniesienia na duży ekran doczeka się także gra o mniejszej popularności niż dzieło Blizzard Entertainment, ale wciąż należąca do ścisłej czołówki – EverQuest.

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że gra World of Warcraft doczeka się adaptacji filmowej. Jak się okazało, nie będzie to jedyny MMORPG, który trafi na ekrany kinowe. Jak donosi serwis IGN, przeniesienia na duży ekran doczeka się także gra o mniejszej popularności niż dzieło Blizzard Entertainment, ale wciąż należąca do ścisłej czołówki – EverQuest. Warto dodać, że nie jest to pierwsza informacja o tym, że wspominana produkcja może doczekać się ekranizacji filmowej. Plotki na ten temat pojawiły się już w 2000 roku.

IGN uzyskał te informacje z wiarygodnych, lecz nieujawnionych, źródeł. Film ma być wysokobudżetową produkcją, która trafi do kin około 2009-2010 roku. Napisaniem scenariusza zajmie się Michael Gordon, mający na swoim koncie między innymi skrypt do 300.

Film ma powstać dzięki współpracy wytwórni Sony Pictures oraz Avi Avrady, byłego szefa Marvel Studios, producenta takich filmów jak Spider-Man, Fantastic Four oraz Blade.

Z oczywistych powodów jest jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółach fabuły, jednak wiadomo, że osią filmu będą zupełnie nowe, wymyślone przez Gordona przygody. Tym, co stanowić będzie połączenie między grą a ekranizacją, będzie świat oraz znane z uniwersum EverQuesta postacie.

Serwis IGN skontaktował się w tej sprawie z Sony Pictures, prosząc o komentarz. Wytwórnia filmowa nie zaprzeczyła informacjom o ekranizacji, dodając jedynie, że termin premiery kinowej produkcji nie został jeszcze ustalony.

Ostatnia aktualizacja: 2007-10-07

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.