Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2016, 13:28

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Gone Home na PC za darmo do jutra

Ciepło przyjęta przygodówka Gone Home od studia The Fullbright Company dostępna jest do poniedziałku za darmo na stronie itch.io. Z oferty mogą skorzystać użytkownicy komputerów osobistych.

W ostatnich dniach PC-towcy mają się z czego cieszyć, gdyż firma Ubisoft postanowiła rozdawać za darmo Far Cry 3: Blood Dragon, Codemasters obdarowało fanów grą DiRT 3: Complete Edition, a w międzyczasie pojawiła się podobna promocja na Gone Home od studia The Fullbright Company. W serwisie itch.io możecie się załapać na bezpłatny egzemplarz produkcji – wystarczy, że udacie się w to miejsce i pobierzecie plik. Oferta obowiązuje tylko do jutra, a jeżeli chcecie, możecie jednak coś wpłacić na konto deweloperów, którzy przekażą zebrane w ten sposób pieniądze na fundację Lambda Legal.

Gone Home na PC za darmo do jutra - ilustracja #2

Za Gone Home odpowiada The Fullbright Company. Firma została założona w 2012 roku przez deweloperów, którzy pracowali wcześniej nad dodatkiem Minerva’s Den do gry BioShock 2. Obecnie studio tworzy przygodówkę Tacoma. Tytuł ukaże się w przyszłym roku na Xboksie One i PC-tach.

Gone Home to narracyjna przygodówka, w której wcielamy się w kobietę o imieniu Katie. Po roku spędzonym w Europie powraca ona do rodzinnego domu w Stanach Zjednoczonych. Na miejscu, zamiast ciepłego przywitania, nie zastaje nic, a jej ojciec, matka i młodsza siostra zniknęli bez śladu. Nie pozostaje nam nic innego jak dokładnie zbadać mieszkanie i dowiedzieć się, o co w tym wszystkim chodzi.

Produkcja ukazała się w sierpniu 2013 roku na komputerach osobistych, gdzie w ciągu pół roku od momentu premiery znalazła 250 tysięcy nabywców. Wynik ten zachęcił deweloperów do stworzenia konwersji na konsole Xbox One i PlayStation 4. Produkcja dostępna jest na obu urządzeniach od stycznia bieżącego roku.

W Gone Home musimy dowiedzieć się, co stało się z naszą rodziną. - Gone Home na PC za darmo do jutra - wiadomość - 2016-11-13
W Gone Home musimy dowiedzieć się, co stało się z naszą rodziną.