Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2015, 10:41

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Gone Home na PlayStation 4 i Xboksie One ukaże się w styczniu

Poznaliśmy datę premiery zapowiedzianej w 2014 roku konsolowej wersji Gone Home. Tytuł ukaże się na PlayStation 4 i Xboksie One 12 stycznia 2016 roku, a wśród nowości znajdziemy przede wszystkim technologię Unity 5, którą wykorzystano do produkcji nowej edycji.

Studio Fullbright Company ujawniło, że zapowiedziana w marcu 2014 roku konsolowa wersja Gone Home ukaże się 12 stycznia 2016 roku na PlayStation 4 i Xboksie One. Pierwotnie tytuł planowano wypuścić na najnowszych urządzeniach firm Sony i Microsoft jesienią zeszłego roku, ale koniec końców do tego nie doszło. W komentarzach pod zamieszczonym ogłoszeniem ujawniono także kilka dodatkowych szczegółów. Deweloperzy planują wypuścić nową wersję w takiej samej cenie, w jakiej sprzedawana jest komputerowa edycja, czyli 19,99 dolarów (u nas 19,99 euro, a więc około 86 zł). W przeciwieństwie do PC-towego wydania, które działa na Unity 4, konsolowe Gone Home wykorzysta technologię Unity 5. Przedstawiciel studia stwierdził jednak, że gdy już opadnie kurz związany z premierą gry na PS4 i XOne, deweloper sprawdzi, jakie usprawnienia może wprowadzić do pierwotnej wersji.

Gone Home na konsolach zostanie wydane przez firmę Midnight City. - Gone Home na PlayStation 4 i Xboksie One ukaże się w styczniu - wiadomość - 2015-12-08
Gone Home na konsolach zostanie wydane przez firmę Midnight City.
Gone Home w skrócie:
  • Niecodzienna gra przygodowa z naciskiem na fabułę
  • Ukazała się w sierpniu 2013 roku na komputerach PC
  • 12 stycznia zadebiutuje na konsolach PlayStation 4 i Xbox One

Gone Home to niecodzienna gra niezależna, która zadebiutowała na komputerach PC w sierpniu 2013 roku. Tytuł nie jest łatwy do sklasyfikowania, gdyż choć występują w nim elementy przygodowe, to tak naprawdę na pierwszy plan wysuwa się opowiadana historia. Podczas zabawy wcielamy się w Katie Greenbriar. Kobieta wraca z Europy do rodzinnego domu w USA, ale na miejscu okazuje się, że budynek jest opuszczony, a na drzwiach wisi notatka, spisana naprędce przez siostrę.

Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem graczy, którzy w ciągu kilku miesięcy od premiery zakupili ponad 250 tysięcy egzemplarzy, a dodatkowo zgarnęła mnóstwo wysokich ocen.