Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 czerwca 2014, 10:22

Godfire: Rise of Prometheus – polska gra zadebiutuje w tym miesiącu

Rodzime studio Vivid Games kończy pracę nad mobilną grą akcji Godfire: Rise of Prometheus. Produkcja ma zadebiutować jeszcze w tym miesiącu, a konkretną datę poznamy podczas targów E3. Najnowszy zwiastun z fragmentami rozgrywki pokazuje, że jest na co czekać.

Bydgoskie studio Vivid Games poinformowało, że mobilna gra akcji Godfire: Rise of Prometheus trafi do sprzedaży przed końcem tego miesiąca w wersji na systemy iOS i Android. Dokładną datę premiery poznamy podczas targów E3. Wiadomości towarzyszył nowy zwiastun, pokazujący imponujące fragmenty rozgrywki.

Filmik powstał we współpracy z polskim studiem animacyjnym Platige Image, które pomaga również przy produkcji samej gry. Zespół od pewnego czasu coraz częściej angażuje się w projekty z naszej branży i poza scenkami CG do serii Wiedźmin opracował również świetny zwiastun Ryse: Son of Rome.

Trzeba przyznać, że zwiastun Godfire: Rise of Prometheus robi spore wrażenie. Gra ma ambicję stać się dla rynku mobilnegotym , czym seria God of War okazała się dla konsolowego i wydaje się, że Polacy mają spore szanse na zrealizowanie tego celu. System walki wydaje się być dynamiczny i bardzo brutalny, oferując pełną swobodę ruchów, zamiast prostego pojedynkowania na gesty w stylu obecnym w cyklu Infinity Blade. Poza starciami ze zwykłymi przeciwnikami czekają nas także bitwy z olbrzymimi bossami. Ponadto na filmiku można zobaczyć, że w grze nie zabraknie zagadek logicznych.

Wszystko to prezentuje się bardzo obiecująco. Na korzyść studia Vivid Games działa fakt, że do tej pory nikomu nie udało się w pełni zrealizować tego typu gry na urządzeniach mobilnych. Najbliżej był zespół Gamelot, który dwa lata temu wypuścił Wild Blood. Produkcja ta nie osiągnęła jednak miała zbyt prosty system walki i kłopotliwe sterowanie. Mamy nadzieje, że polskim deweloperom pójdzie lepiej i dostarczą nam prawdziwy przebój.

Przypomnijmy na koniec, że gra pełnymi garściami czerpie z mitologii greckiej. Wcielimy się w tytana Prometeusza, który chcąc pomóc ludzkości kradnie z Olimpu największy ze skarbów, jakim jest boski ogień. Jednak podczas próby ucieczki gubi go i sam zostaje strącony na Ziemię. Podczas kampanii będziemy więc musieli odnaleźć boski ogień i dokończyć misję.

Godfire: Rise of Prometheus – oficjalna strona gry