Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2012, 13:45

autor: Sarge

God of War: Wstąpienie - data premiery, nowy fragment rozgrywki i edycja kolekcjonerska

Firma Sony ogłosiła datę premiery gry God of War: Wstąpienie na targach E3 w Los Angeles. W trakcie konferencji prasowej japońskiego koncernu doszło również do prezentacji fragmentu rozgrywki w produkcji studia SCE Santa Monica.

Na konferencji prasowej firmy Sony podczas targów E3 zaprezentowano w akcji grę God of War: Wstąpienie. Podzielono się także wynikami sprzedaży całej serii God of War, która do tej pory doczekała się w sumie pięciu odsłon.

Najnowsza produkcja studia SCE Santa Monica zachowała najlepsze cechy poprzedniczek – dynamiczną, brutalną akcję, bardzo dobry system walki i starcia z gigantycznymi przeciwnikami. Także oprawa graficzna nadal trzyma najwyższy poziom i twórcy z pewnością wycisną jeszcze więcej mocy z PlayStation 3.

Krótki fragment rozgrywki pokazał parę nowości w mechanice rozgrywki, objawiających się przede wszystkim w postaci kolejnych mocy Kratosa. Jedna z nich pozwala naprawiać mu blokujące drogę, zniszczone konstrukcje. Główny bohater jest również w stanie podnosić niektóre bronie przeciwników i wykorzystać je w walce. Rozgrywka w dalszym ciągu jest niezwykle widowiskowa i robi ogromne wrażenie.

Na konferencji prasowej firmy Sony ujawniono również, że wszystkie części serii God of War zostały do tej pory sprzedane w liczbie ponad 20 milionów egzemplarzy. Do tego wyniku wliczono zarówno pięć dotychczas wydanych odsłon cyklu, jak i dwie kolekcje starszych wydań znanych posiadaczom PlayStation 2 oraz PSP, które w odświeżonej wersji trafiły na PlayStation 3.

W międzyczasie ujawniono szczegóły na temat Edycji Kolekcjonerskiej gry God of War: Wstąpienie. W jej skład wejdzie statuetka Kratosa, cyfrowa wersja ścieżki dźwiękowej, dynamiczny motyw i pakiet awatarów do konsoli oraz przepustkę umożliwiającą darmowe odblokowanie wszystkich dodatków DLC, jakie zostaną wydane w przyszłości. Całość wyceniono na poziomie 79,99 dolarów, czyli ok. 280 złotych bez podatku VAT. Oprócz tego wszystkie zamówienia przedpremierowe mają zostać wzbogacone o rozszerzenie DLC Mythological Heroes Multiplayer Pack. Czekamy na informację na temat dostępności tych bonusów w Polsce.

God of War: Wstąpienie zadebiutuje 12 marca 2013 roku wyłącznie na PlayStation 3. Podana data dotyczy amerykańskiego rynku, a w Europie gra pojawi się zapewne trzy dni później. W naszym kraju zostanie wydana przez firmę Sony Computer Entertainment Polska w pełnej polskiej wersji językowej.

Ostatnia aktualizacja: 2012-06-05

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.