Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2018, 09:28

autor: Aquma

God of War wielkim sukcesem dla Sony… i gier single player

Najnowszy God of War cieszy się pośród graczy niezwykłą wręcz popularnością. Tytuł został najszybciej sprzedającym się exclusivem Sony w historii (według statystyk NPD) i już w pierwszym miesiącu zarobił 131 mln dolarów, wyłącznie z tytułu sprzedaży cyfrowej.

Kratos bije rekordy. - God of War wielkim sukcesem dla Sony… i gier single player - wiadomość - 2018-08-03
Kratos bije rekordy.

Mat Piscatella z NPD twierdzi, że God of War od studia Sony Santa Monica – mowa o wydanej w kwietniu tego roku odsłonie serii, która korzeniami sięga PlayStation 2 – jest najszybciej sprzedającym się tytułem ekskluzywnym Sony w historii. Warto przy tym pamiętać, że ocena powstała w oparciu o zbierane od 1995 roku dane NPD, a te dotyczą wyłącznie rynku amerykańskiego. Informacje dotyczące sprzedaży na całym świecie również są bardzo dobre – w ciągu pierwszych paru dni udało się sprzedać 3,1 mln kopii gry, zaś z końcem pierwszego miesiąca liczba „opchniętych” egzemplarzy sięgnęła 5 mln. Sony nie przedstawiło aktualnych danych sprzedażowych God of War w swoim ostatnim raporcie, jednak wydawca przyznał, że gra poradziła sobie dużo lepiej niż oczekiwano. Analityk firmy SuperData twierdzi, że w pierwszym miesiącu Japończycy mogli zarobić na sprzedaży cyfrowej nawet 131 mln dolarów.

Zajęcie pierwszego miejsca jest jeszcze bardziej imponujące, jeśli wziąć pod uwagę to, w jakim towarzystwie obraca się Kratos – przebicie rezultatów choćby Nathana Drake’a (bohatera serii Uncharted) czy duetu Ellie/Joel (The Last of Us – poprzedni najlepiej sprzedający się tytuł ekskluzywny Sony) to dla wiecznie pogniewanego zabójcy bogów niemały sukces, szczególnie, że nie zaoferował on swoim fanom żadnego trybu wieloosobowego. Z drugiej strony, czego się spodziewać po tytule, nad którym krytycy tak bardzo rozpływają się w zachwytach? Gra może się pochwalić 94-procentową średnią z recenzji w serwisie Metacritic, a nasza ocena wcale od niej nie odbiega. To wybitna, dająca do myślenia i świetnie zaprojektowana produkcja, z pewnością zasługująca na sukces, który stał się jej udziałem.

God of War zadebiutowało 20 kwietnia, wyłącznie na PlayStation 4. Gra jest dostępna w pełnej polskiej wersji językowej – można w niej usłyszeć m.in. Artura Dziurmana.

  1. God of War – strona oficjalna
  2. Tajemnice God of War – co dalej z Kratosem?
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

TWOIM ZDANIEM

Grałeś już w God of War 2018?

Nie grałem.
57,1%
Jasne, że tak.
42,9%
Zobacz inne ankiety
God of War

God of War