Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2018, 15:29

autor: Aquma

Linda nie zagra w polskiej wersji God of War

Sony Interactive Entertainment poinformowało, że w rolę słynnego zabójcy bogów – Kratosa – w zbliżającej się, najnowszej części God of War wcieli się nie Bogusław Linda, lecz inny doświadczony aktor - Artur Dziurman.

Kratos przemówi w Polsce innym niż dotychczas głosem. - Linda nie zagra w polskiej wersji God of War - wiadomość - 2018-02-08
Kratos przemówi w Polsce innym niż dotychczas głosem.
GOD OF WAR W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: SIE Santa Monica
  2. Wydawca: Sony Interactive Entertainment
  3. Gatunek: akcja
  4. Platformy: PS4
  5. Data premiery: 20 kwietnia 2018 r.

Firma Sony Interactive Entertainment poinformowała, kto wcieli się w rolę Kratosa w nadchodzącej wielkimi krokami, dedykowanej konsoli PlayStation 4 grze God of War. Będzie to znany z teatru, a także ekranów kin i telewizorów aktor Artur Dziurman. Mamy więc do czynienia z pewną zmianą, bowiem w ostatnich dwóch częściach serii słynny zabójca bogów przemawiał do nas głosem naczelnego polskiego „badassa” – Bogusława Lindy. Co ciekawe, podobnie będzie w przypadku anglojęzycznej wersji gry – wcielającego się w Kratosa w poprzednich odsłonach TC Carsona zastąpi Christopher Judge, znany m.in. z roli Teal’c w serialu Stargate SG-1.

Artur Dziurman to wychowanek Wydziału Aktorskiego krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Widzom może być znany z wielu ról telewizyjnych i filmowych, w tym także takich, w których zajmował się dubbingiem – ze swojego talentu korzystał m.in w Strażnikach Galaktyki (Drax Niszczyciel) czy Harrym Potterze i Insygniach Śmierci cz. I (Lucjusz Malfoy). Gracze mogą kojarzyć go z polskiej wersji Battlefield: Bad Company 2, gdzie wcielił się w sierżanta. Co ciekawe, postać Kratosa wywarła na doświadczonym aktorze duże wrażenie.

Zawsze marzyłem, jeszcze jako młody człowiek, a później już jako początkujący aktor, żeby zagrać bohatera w stylu herosa. Popatrzyłem na kilka ujęć z God of War i zobaczyłem rzeczywiście gladiatora, kogoś, kto spełnia to moje aktorskie marzenie. Kratos jest bogiem i to jest zupełnie niesamowite. Myślałem o jednej rzeczy pod względem aktorskim, bo bardzo intuicyjnie podchodzę do każdej roli, mianowicie, czy ten niezniszczalny bohater ma w sobie jakieś załamanie i po którymś dniu nagrań odkryłem w nim pewną wrażliwość, co mam nadzieję, będzie słyszalne też dla graczy – opowiada Arutr Dziurman.

Więcej o pracy aktora nad tym tytułem dowiecie się z sześciominutowego wywiadu, zamieszczonego na kanale PlayStation Polska Extra.

God of War zadebiutuje na rynku 20 kwietnia bieżącego roku, wyłącznie na konsoli PlayStation 4. W grze ponownie wcielimy się w znanego z poprzednich części Kratosa, jednak tym razem będzie mu towarzyszył syn Atremis, który wspomoże ojca w walce i będzie stanowił ważny element opowiadanej w grze historii. Zmieni się także miejsce akcji – ze starożytnej Grecji przeniesiemy się na mroźną północ, gdzie nasz bohater na nowo zbudował sobie życie po tym, jak wymordował znakomitą większość mieszkańców Olimpu.

  1. God of War na E3 2016 – jak Kratos upodobnił się do Lary Croft z gry Tomb Rider
  2. God of War – kompendium wiedzy
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

God of War

God of War