Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2022, 10:49

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

God of War Ragnarok kryje ciekawe easter eggi

Najnowszy God of War usiany jest ciekawymi easter eggami. Przemierzając nordyckie krainy, możemy się natknąć na wiele odniesień do innych tytułów Sony.

Źródło fot. Sony Interactive Entertainment
i

Uwaga! Poniższy tekst zawiera drobne spoilery związane ze znajdźkami w God of War: Ragnarok.

Podróżując po Dziewięciu Światach w God of War: Ragnarok, możemy natknąć się nie tylko na rozmaitych wrogów, których trzeba ubić, ale także liczne sekrety i znajdźki. Wśród nich znajdziemy m.in. 14 poematów Kvasira – boga mitologii nordyckiej, znającego odpowiedź na każde zadane mu pytanie. Co ciekawe, owe księgi zawierają liczne odniesienia do różnych produkcji Sony.

Pierwszy tekst znajdziemy już niemal na samym początku przygody. W jego treści fani The Last of Us od razu rozszyfrują nawiązanie do popularnego tytułu studia Naughty Dog. W trakcie czytania poznamy historię brodatego ojca, zastępczej córki, choroby niszczącej ciało i życia pełnego rzezi.

God of War Ragnarok kryje ciekawe easter eggi - ilustracja #1
Źródło: własne (God of War: Ragnarok).

Natomiast w poemacie zatytułowanym Wschód nicości przeczytamy o stworzeniach z metalu, które podróżują po świecie i są zwalczane przez młodą dziewczynę o czerwonych włosach. Proste, prawda?

God of War Ragnarok kryje ciekawe easter eggi - ilustracja #2
Źródło: własne (God of War: Ragnarok).

Jak już wspomniałem wcześniej, ksiąg jest znacznie więcej. Oprócz serii TLoU i Horizon, natrafimy także na odniesienia m.in. do Bloodborne, Uncharted, Ghost of Tsushima czy Days Gone. Wszystko to rozrzucone zostało po całym, rozległym świecie God of War: Ragnarok.

Poniżej – w ramach zabawy – podrzucamy kilka innych poematów Kvasira. Jesteśmy niezmiernie ciekawi, czy rozpoznacie, jakie produkcje się pod nimi kryją. Odpowiedzi możecie wpisywać w komentarzach.

Zgrzyt i huk

God of War Ragnarok kryje ciekawe easter eggi - ilustracja #3
Źródło: własne (God of War: Ragnarok).

Porzucenie zaświatów

God of War Ragnarok kryje ciekawe easter eggi - ilustracja #4
Źródło: własne (God of War: Ragnarok).
God of War Ragnarok kryje ciekawe easter eggi - ilustracja #5
Źródło: własne (God of War: Ragnarok).

Duchy miejskich murów

Na koniec przypomnijmy, że God of War: Ragnarok zadebiutowało 9 listopada. Najnowsza produkcja Sony dostępna jest na konsolach PlayStation 5 oraz PlayStation 4.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej