Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2021, 20:15

Jedna z najważniejszych osób pracujących przy serii Assassin's Creed odchodzi z Ubisoft Montreal

Po 10 latach pracy główny scenarzysta poszczególnych gier Assassin's Creed - Darby McDevitt - odchodzi z Ubisoft Montreal. Był odpowiedzialny za historie znane z Black Flag i Revelations oraz pracował jako dyrektor narracji przy ostatniej odsłonie serii - Assassin's Creed: Valhalla.

Główny scenarzysta odpowiedzialny za fabuły Assassin’s Creed: Revelations i Black Flag po 10 latach pracy odchodzi z Ubisoft Montreal. Pomijając wyżej wymienione odsłony, pracował również przy Unity, Origins oraz jako dyrektor narracji Valhalli, napisał także historię do świetnej animacji Assassin’s Creed: Embers. Swoją rezygnację Darby McDevitt ogłosił na portalu Twitter. Odejście tłumaczy chęcią poszukiwania nowych przygód.

Dziś jest mój ostatni dzień w Ubisoft Montreal! Po dekadzie pracy ze wspaniałymi ludźmi, tworzenia historii niezwykłej serii i interakcji z naszymi wspaniałymi fanami, postanowiłem wyruszyć na poszukiwanie nowych przygód. Specjalne podziękowania dla wszystkich fanów i twórców, którzy wspierali i rozwijali naszą pracę przez lata. Dziękuję Wam za uwagę. Macie mój najgłębszy szacunek i podziw. Poznanie Was było dla mnie największym zaszczytem - pisze Darby.

McDevitt zdobył uznanie fanów między innymi za fenomenalne łączenie poszczególnych wątków rozrzuconych po całej długości serii Assassin’s Creed oraz był nazywany mistrzem wiedzy o niej. Jego pierwszym pisarskim dziełem w szeregach Ubisoftu była fabuła produkcji o podtytułach Discovery i Bloodlines wydanych na konsole przenośne. W 2013 roku otrzymał nagrodę Canadian Video Game Award za scenariusz gry Assassin’s Creed IV: Black Flag. Był też znany jako rzecznik prasowy wspomnianego cyklu gier o bractwie zabójców. Jego odejście będzie z pewnością wielką stratą dla Ubisoft Montreal.

Jego ostatnią funkcją, którą pełnił w zespole, była rola dyrektora narracji Valhalli. Ubisoft Montreal w dalszym ciągu planuje wspierać najświeższą odsłonę serii, biorąc pod uwagę dwa zapowiedziane rozszerzenia. Na oficjalnym profilu Twitter cyklu Assassin’s Creed pojawiło się podziękowanie dla scenarzysty.

Dziękujemy Ci za ogromny wkład w rozwój marki. Stworzone przez Ciebie historie i postacie zawsze będą cenione przez społeczność Assassin’s Creed. Niech wiatry Ci sprzyjają w trakcie kolejnej podróży.