Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2016, 14:55

autor: Aleksander "YouRec" Jurek

Główny projektant Gwinta odchodzi z CD Projekt RED

Damien Monnier, główny projektant, który pracował nad sieciową karcianką Gwint: Wiedźmińska gra karciana, odchodzi z CD Projekt RED. Koniec współpracy nastąpił za porozumieniem stron, ale jego przyczyny są nieznane.

Damien Monnier, który przewodził tworzeniu sieciowej karcianki Gwint: Wiedźmińska gra karciana, odszedł z firmy CD Projekt RED. Francuz we wpisie na Twitterze pożegnał się ze studiem, podziękował za miłe wspomnienia i oznajmił, że czekają na niego nowe wyzwania. Monnier pracował w polskiej firmie 5 lat; był częściowo odpowiedzialny za grę Wiedźmin 3: Dziki Gon i współpracował również jako projektant przy Cyberpunku 2077.

Łatwo zauważyć, że odejście Monniera nastąpiło w dziwnym okresie. Gwint jest obecnie na etapie zamkniętych beta-testów, o których informowaliśmy was tutaj. Były główny projektant skomentował swoje odejście dla Eurogamera, przyznając, że nie ma jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość. Nie mówi jednak wprost o powodach swojej decyzji, przyznając jedynie, że jego odejście było następstwem porozumienia obu stron. CD Projekt RED uspokaja, twierdząc, że nad grą pracuje duża ekipa ludzi, a plany obejmujące Gwinta były i nadal są klarowne.

A jak wy uważacie? Jaki może być powód odejścia Monniera i co to oznacza dla gry?

Gwint: Wiedźmińska gra karciana poza czystą rozgrywką, oferować będzie także solowe kampanie fabularne. - Główny projektant Gwinta odchodzi z CD Projekt RED - wiadomość - 2016-11-08
Gwint: Wiedźmińska gra karciana poza czystą rozgrywką, oferować będzie także solowe kampanie fabularne.
Główny projektant Gwinta odchodzi z CD Projekt RED - ilustracja #2

Gwint: Wiedźmińska gra karciana to samodzielna wersja kolekcjonerskiej gry karcianej, którą mieliśmy przyjemność poznać po raz pierwszy w bestsellerowym RPG-u akcji Wiedźmin 3: Dziki Gon studia CD Projekt RED. Uczestnicy rywalizują ze sobą za pomocą sukcesywnie kompletowanych talii kart, podzielonych na pięć frakcji znanych z gry macierzystej. Rozgrywka odbywa się w klasycznym systemie turowym, a jej celem jest uzyskanie większej liczby punktów ataku od przeciwnika.