Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 października 2015, 13:57

autor: Góral

Ghosts of Memories, czyli polska perełka tygodnia

W minionym tygodniu nie tylko obrodziło premierami ciekawych produkcji mobilnych, ale także ukazała się polska gra Ghosts of Memories, inspirowana słynnym Monument Valley.

Niezbyt często mamy okazję pochwalić polską grę w mobilnej perełce tygodnia, ale kilka dni temu w App Store i Google Play zadebiutowała rodzima produkcja Ghosts of Memories, która okazała się kawałkiem porządnego kodu, więc z wielką przyjemności pragniemy dziś zwrócić Waszą uwagę właśnie na ten tytuł.

Jest to przedstawiciel logicznych gier przygodowych. Podczas zabawy przenosimy się przy pomocy magicznego berła pomiędzy czterema fantastycznymi światami. Tam czekają na nas rozmaite łamigłówki i zadania, które rozwiązujemy nie tylko dla własnej satysfakcji, ale także, by pomóc pewnej tajemniczej kobiecie, czekającej na ratunek.

Rozgrywkę w Ghosts of Memories najłatwiej porównać do słynnego Monument Valley, które powinno być znane każdemu miłośnikowi gier przeznaczonych na urządzenia mobilne. Zabawa opiera się na przechodzeniu z punktu A do punktu B – aby to osiągnąć po drodze manipulujemy otoczeniem, torując sobie w ten sposób dalszą drogę. Bywa, że czasami musimy uważać na zapadającą się podłogę, przestawiać półki skalne, rzucać czary itd. Zabawa z czasem staje się coraz trudniejsza, a bohater zyskuje nowe moce, więc na nudę narzekać nie można.

Polska produkcja może się pochwalić przyjemną i bardzo klimatyczną oprawą graficzną, która uzupełniana jest przez urzekające i potęgujące doznania udźwiękowienie, więc podczas zabawy z pewnością warto korzystać ze słuchawek, by bardziej wsiąknąć w rozgrywkę.

Tytuł studia Paplus International został wyceniony na około 12 zł i wydaje się, że jest to cena adekwatna do ogólnej jakości Ghosts of Memories. Pomimo wielu zalet gra nie jest jednak aż tak świetna, jak wspomniane już Monument Valley, ale jeżeli szukacie intrygującej i świetnie wyglądającej produkcji tego typu, to koniecznie zwróćcie uwagę na ten polski projekt.