Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2022, 21:53

Kotaku: powstaje kolejny duży Ghost Recon; Frontline zrestartowano

Plotki sugerują, że Ubisoft pracuje zarówno nad dużą grą z serii Ghost Recon, jak i kolejnymi „digitami” (żetonami NFT) dla platformy Ubisoft Quartz.

Ghost Recon: Breakpoint mogło już niejako zakończyć żywot, ale nie oznacza to końca serii. Ubisoft podobno pracuje nad kolejną dużą odsłoną cyklu Ghost Recon.

Niestety, dwa źródła, na które powołuje się serwis Kotaku, nie przekazały zbyt wiele. Potwierdziły, że gra powstaje pod kodową nazwą Project OVER. Ta pojawiła się w przecieku z usługi GeForce NOW z września 2021 roku, w którym figurowała jako dzieło studia Ubisoft Paris (tego samego, które kierowało pracami nad Breakpoint i wcześniejszym Wildlands).

Kotaku podaje, jakoby gra powstawała od ponad roku i miała szansę ukazać się w 2023 roku fiskalnym (tj. w okresie od 1 kwietnia 2023 r. do 31 marca 2024 r.). Doniesienia serwisu potwierdził znany informator Tom Henderson na Twitterze.

Frontline – konkurent CoD: Warzone zrestartowany

Niewiele więcej serwis dowiedział się na temat Ghost Recon: Frontline. Ów tytuł battle royale zapowiedziano w październiku 2021 roku, lecz parę dni później odwołano jego zaplanowane beta-testy. Kotaku donosi, że Ubisoft zdecydował się rozpocząć produkcję Frontline od nowa po niezadowalających wynikach wewnętrznych testów.

Z tego powodu raczej nie usłyszymy o grze w najbliższym czasie, a o dacie premiery póki co można zapomnieć. Zwłaszcza że Ubisoft ma pracować nad innym tytułem battle royale, opatrzonym kodową nazwą Pathfinder, aczkolwiek rzekomo bardzo odmiennym od konkurencyjnych pozycji.

NFT Ubisoft Quartz wciąż żywe

Jeśli ktoś sie łudził, że koniec wsparcia dla GR: Breakpoint to również „śmierć” NFT Ubisoftu, przyjdzie mu gorzko się rozczarować. Owszem, ostatni „digit” gracze otrzymali w połowie marca, prawie trzy tygodnie przed ogłoszeniem zaprzestania rozwoju gry. Jednakże na stronie platformy Ubisoft Quartz (via GamesIndustry.biz) pojawiło się ogłoszenie, w którym francuski wydawca podziękował graczom za zakup pierwszych żetonów i zapewnił, że „digity” zobaczymy w kolejnych grach.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej