Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2022, 21:32

Fan ożywia świat w remasterze Mass Effect 1. Mod zwiększa „różnorodność”

Mass Effect: Edycja legendarna otrzymało moda LE1 Diversification Project, który ożywia świat w pierwszej odsłonie trylogii poprzez zwiększenie różnorodności rasowej.

Mass Effect: Edycja legendarna doczekał się modyfikacji LE1 Diversification Project, która zwiększa liczbę postaci niezależnych zamieszkujących różne lokacje w odświeżonej pierwszej odsłonie serii Mass Effect i urozmaica je. Dzięki temu na swojej drodze spotkamy między innymi turianki.

Modyfikacja udostępniona została w serwisie Nexus Mods. Jej zadaniem jest zniesienie ograniczeń, jakie występowały w pierwszej odsłonie cyklu, i zwiększenie różnorodności wśród napotykanych NPC-ów. Dzięki temu zobaczymy nie tylko wspomniane już wcześniej turianki, mod zwiększa też częstotliwość pojawiania się między innymi volusów oraz hanarów.

LE1 Diversification Project poprawia również różnorodność wśród ludzi. Oznacza to, że na naszej drodze częściej będą pojawiać się kobiety – między innymi zwiększono ich liczbę w szeregach Służby Ochrony Cytadeli. Nie zabrakło również lepszej różnorodności rasowej.

Aby zainstalować modyfikację, należy ją pobrać z poniższego linku, wypakować plik, a następnie go uruchomić.

LE1 Diversification Project na Nexus Mods

Fan ożywia świat w remasterze Mass Effect 1. Mod zwiększa „różnorodność” - ilustracja #1
Źródło: https://www.nexusmods.com/masseffectlegendaryedition/mods/1172/
Fan ożywia świat w remasterze Mass Effect 1. Mod zwiększa „różnorodność” - ilustracja #2
Źródło: https://www.nexusmods.com/masseffectlegendaryedition/mods/1172/
Fan ożywia świat w remasterze Mass Effect 1. Mod zwiększa „różnorodność” - ilustracja #3
Źródło: https://www.nexusmods.com/masseffectlegendaryedition/mods/1172/

Sam twórca moda podkreśla, że projekt znajduje się dopiero w fazie alfa. Oznacza to, że do jego ukończenia jeszcze daleka droga – mimo to jest on stabilny i pozbawiony większych błędów.