Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2020, 14:36

autor: qjin

Ghost of Tsushima grą roku The Game Awards 2020 zdaniem graczy

Gracze wybrali grę roku w ramach plebiscytu The Game Awards 2020. Okrzyknięto nią Ghost of Tsushima na PS4 od studia Sucker Punch i firmy Sony Interactive Entertainment.

W połowie listopada poznaliśmy listę nominowanych gier w 29 kategoriach w ramach The Game Awards 2020. O wygranej będą decydować głosy graczy i wyselekcjonowanego jury, w skład którego wchodzi także redakcja GRYOnline.pl. Choć zwycięzców poznamy w nocy 11 grudnia tego roku, to organizatorzy gali już teraz ujawnili na oficjalnej stronie internetowej TGA 2020 najlepszą grę według społeczności. Najwięcej głosów od graczy zebrało Ghost of Tsushima od studia Sucker Punch (znanego z serii InFamous) i firmy Sony Interactive Entertainment.

Ghost of Tsushima grą roku The Game Awards 2020 zdaniem graczy - ilustracja #1
Ghost of Tsushima, często określane Assassin’s Creedem w Japonii, ma spore grono fanów.

Ghost of Tsushima ukazało się 17 lipca 2020 roku na wyłączność PlayStation 4 (granie na PS5 w 60 klatkach na sekundę jest możliwe dzięki wstecznej kompatybilności) i otrzymała bardzo dobre oceny w recenzjach. W połowie października gra doczekała się także darmowego trybu sieciowej kooperacji – Ghost of Tsushima: Legends.