Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 grudnia 2020, 14:20

autor: EnVakker

Morbius będzie częścią rozszerzonego uniwersum Spider-Mana, jest zwiastun

W sieci pojawił się krótki zwiastun nadchodzącej koprodukcji Sony i Marvela pt. Morbius, opatrzony komentarzem Jareda Leto, który wcieli się w tytułowego protagonistę.

Morbius, reżyserowany przez Daniela Espinosę film superbohaterski, miał ukazać się już w lipcu 2020 roku, co jednak z powodu pandemii stało się niemożliwe. Nowa data premiery to marzec 2021 roku - oczywiście tylko tam, gdzie kina będą otwarte. W ramach kampanii marketingowej Morbiusa wypuszczono na japońskim kanale YouTube filmik złożony z dwóch części - krótkiego wstępu Jareda Leto, odtwórcy roli tytułowego Morbiusa, oraz właściwego zwiastuna.

Jared Leto:

Nie mogę doczekać się, aż sprawdzicie mój nowy film Morbius. Jestem bardzo podekscytowany, bo to już niedługo... Myślę, że to będzie dla was świetna zabawa i nie mogę się doczekać, aż to obejrzycie. To była ekscytująca rola w rozszerzającym się uniwersum, w którym możemy się spodziewać nadejścia wielu rzeczy.

Serwis screenrant.com zwrócił uwagę na ostatnie zdanie przytoczonego cytatu, w którym jest mowa o rozszerzającym się uniwersum (ang. expanding universe). Chodzi prawdopodobnie o Sony's Marvel Uniwerse, hybrydę w skład której wchodzą bohaterowie związani z postacią Spider-Mana, do której prawa ma częściowo Sony (w ramach tego uniwersum powstał m.in. Venom z 2018 roku). Jeśli Morbius będzie należeć do tego świata, oznacza to, że są spore szanse na crossover, w którym Morbius walczy ze Spider-Manem.

Morbius będzie częścią rozszerzonego uniwersum Spider-Mana, jest zwiastun - ilustracja #1
Morbius (2021)

Nie od dziś wiadomo także, że względem postaci człowieka-pająka włodarze Sony i Marvela mają szeroko zakrojone plany. Pisaliśmy jakiś czas temu, że pojawiają się sygnały o powstającym tzw. multiverse, w którym różne wersje Spider-Manów spotkałyby się ze sobą (i być może trafiły do świata zamieszkanego przez innych bohaterów MCU). W tym kontekście słowa Leto o uniwersum „rozszerzającym się” mogą być potwierdzeniem, że Sony i Marvel przymierzają się do realizacji tego planu.