Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2021, 19:33

Twórcy Ghost of Tsushima pracują nad „spektakularną grą wieloosobową”

Studio Sucker Punch, czyli twórcy Ghost of Tsushima, tworzy nowy projekt – tak wynika z ogłoszenia o pracę na stronie dewelopera. Jest on określany jako „spektakularna gra wieloosobowa”.

Odpowiedzialne za Ghost of Tsushima amerykańskie studio Sucker Punch rozpoczęło prace nad nową produkcją. Wydaje się, że tym razem nie będzie to jednak singleplayerowy sandbox, a produkcja nastawiona na rozgrywkę wieloosobową. Deweloperzy zamieścili na swojej stronie internetowej ogłoszenie o pracę, które ma im pomóc znaleźć osobę doświadczoną w konstruowaniu trybu multiplayer.

Nasi utalentowani projektanci trybu wieloosobowego tworzą niesamowite doświadczenia zespołowe, więc twoja kreatywność odegra kluczową rolę w projekcie spektakularnej gry wieloosobowej. Poszukujemy kogoś, kto posiada umiejętności niezbędne do badania, definiowania i wdrażania funkcji sieciowych, które zapewnią płynną i wciągającą rozgrywkę w trybie współpracy.

Lista wymagań i kwalifikacji niezbędnych na proponowane stanowisko jest dość typowa w przypadku ofert dla programistów gier online i nie zdradza, jakiej konkretnie produkcji możemy się spodziewać. Pozostają zatem jedynie domysły, choć powyższy cytat sugeruje, że będzie to produkcja nastawiona raczej na kooperację niż na rywalizację. A może…

Twórcy Ghost of Tsushima pracują nad „spektakularną grą wieloosobową” - ilustracja #1
Potencjał na sequel na pewno jest.

A może, tak jak w przypadku trybu sieciowego dodatku Legends do Ghost of Tsushima, chodzi po prostu o multiplayerowy segment jakiejś większej gry? To – a także ubiegłoroczne poszukiwania scenarzysty, który byłby w stanie stworzyć historię osadzoną w feudalnej Japonii – mogłoby sugerować, że amerykański deweloper pracuje nad sequelem hitu z 2020 roku. Na konkrety trzeba jeszcze poczekać, a zanim je poznamy, Ghost of Tsushima może ukazać się na PC i zostać przeniesione na duży ekran.