Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2015, 12:42

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Gears of War: Ultimate Edition - zobacz pierwszy gameplay

Do sieci wyciekło krótkie, kilkunastosekundowe nagranie z rozgrywką z niezapowiedzianej oficjalnie gry Gears of War: Ultimate Edition na konsolę Xbox One. Oprócz tego pojawiły się także pierwsze screeny.

Pod koniec kwietnia w Internecie pojawiły się pierwsze przesłanki dotyczące zremasterowanej wersji Gears of War na konsole Xbox One. Niedługo później Gears of War: Ultimate Edition trafiło do bazy brazylijskiej organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom wideo. Dziś mamy kolejne pogłoski, a właściwie to materiały graficzne. W serwisie Xbox DVR pojawiło się bowiem nagranie z rozgrywką, które jednak zostało szybko usunięte. Na szczęście w sieci nic nie ginie i w tym miejscu znajdziecie screeny z rzeczonego wideo, a tutaj obejrzycie kilkanaście sekund gameplayu. Microsoft, właściciel marki, nadal jednak milczy w sprawie tej produkcji, ale targi E3 zbliżają się wielkimi krokami (16 – 18 czerwca), więc wkrótce wszystko się wyjaśni.

Przypominam, że prawa do marki Gears of War zostały przejęte przez koncern Microsoft w styczniu 2014 roku. Wcześniej pieczę nad serią sprawowało studio Epic Games, a obecnie rozwój marki leży w rękach pracowników Black Tusk Studios. Co ciekawe, ponoć nad Gears of War: Ultimate Edition nie pracuje jednak ta ekipa, lecz zespół Splash Damage, znany m.in. z Quake Wars oraz Brink.

Gears of War: Ultimate Edition oferować ma zabawę w multiplayerze w 60 klatkach na sekundę.

Gears of War: Ultimate Edition - zobacz pierwszy gameplay - ilustracja #3Za pierwsze cztery części Gears of War odpowiada firma Epic Games, na początku istnienia znana jako Epic MegaGames. Studio zasłynęło nie tylko serią traktującą o przygodach Marcusa Fenixa, lecz także strzelanką Unreal, oraz technologią o tej samej nazwie. Trzecia wersja Unreal Engine zdominowała rynek silników gier w czasach konsol Xbox 360 i PlayStation 3. Obecna na rynku czwarte wcielenie nie ma już tak łatwo i musi konkurować z szeregiem innych technologii, w tym chociażby z CryEngine, Unity, Frostbite itd.