Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2017, 12:24

autor: luckie

Full Throttle Remastered z datą premiery

Fani klasycznych gier przygodowych z pewnością ucieszą się na wieść, że Full Throttle Remastered ukaże się już niedługo - 18 kwietnia 2017 roku. Odświeżona wersja produkcji będzie dostępna na PC, PlayStation 4 i PlayStation Vita.

Odświeżona edycja Full Throttle, klasyka od dawnych mistrzów przygodówek ze studia LucasArts, od jakiegoś czasu widniała na horyzoncie. Dziś jest już na tyle blisko, że dobiega nas dudnienie potężnych amerykańskich silników i rockowe riffy. Co ważniejsze jednak, poznaliśmy datę premiery gry – Full Throttle Remastered nadjedzie 18 kwietnia na PC, PlayStation 4 i PlayStation Vita.

Podobnie jak to ma miejsce w przypadku zbliżonych projektów, produkcja zaoferuje świeżutką oprawę graficzną – która, rzecz jasna, będzie w dużym stopniu czerpała z oryginału, a więc nadal możemy się spodziewać rysunkowych, dwuwymiarowych teł i modeli postaci – oraz odświeżoną ścieżkę audio. Fani pierwowzoru ponownie usłyszą w głośnikach muzykę zespołu The Gone Jackals, którego hardrockowe brzmienie idealnie pasuje do motycklowego świata gry. Sama historia i rozgrywka pozostanie bez większych zmian.

Opracowaniem nowej wersji Full Throttle zajmuje się jeden z ojców oryginału, Tim Schafer, wraz ze swoim studiem Double Fine Productions, które ma na koncie m.in. takie tytuły jak choćby Broken Age, Brutal Legend czy Psychonauts. Ekipa przygotowała też udane remastery kultowego Grim Fandango i Day of the Tentacle – zarówno Grim Fandango Remastered, jak i Day of the Tentacle: Remastered zyskały pochlebne opinie naszych czytelników. Ufamy, że Full Throttle Remastered okaże się co najmniej równie dobre.

Full Throttle Remastered to remake klasycznej gry przygodowej studia LucasArts. Akcja toczy się w niedalekiej przyszłości, a scenariusz opowiada o herszcie gangu motocyklowego, który zostaje niesłusznie oskarżony o morderstwo. Podczas zabawy zajmujemy się głównie eksploracją, prowadzeniem rozmów i rozwiązywaniem zagadek, ale nie zabrakło również okazjonalnych sekwencji zręcznościowych.

  1. Oficjalna strona studia Double Fine

Ostatnia aktualizacja: 2017-03-14

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Full Throttle Remastered

Full Throttle Remastered