Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2018, 14:00

Frostpunk - nowy filmik i polska cena

Polskie 11 bit studios ujawniło cenę nadchodzącej strategii Frostpunk oraz udostępniło nowy filmik, koncentrujący się na politycznym aspektach rozgrywki.

FROSTPUNK W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: 11 bit studios
  2. Wydawca: 11 bit studios
  3. Gatunek: strategia
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery: marzec 2018 r.
  6. Cena PL: 109,99 zł

Po wielu miesiącach ciszy wokół Frostpunk, czyli obiecującej strategii warszawskiego 11 bit studios, autorom wreszcie na dobre rozwiązały się języki. Na początku miesiąca zdradzili konkrety odnośnie napędzanych parą robotów znanych jako automatony. Natomiast teraz opublikowali nowy filmik, ujawniający informacje odnośnie politycznych mechanizmów rozgrywki.

Na początku zabawy priorytetem będzie zapewnienie podwładnym wiktu i opierunku, a gdy już to osiągniemy kluczową kwestią stanie się sprawne zarządzanie społecznością i zadbanie o to, aby ludzie ze sobą współpracowali. Nie będzie to łatwe, gdyż poszczególne jednostki często będą miały trudne do tolerowania opinie, a podejmowane przez nie decyzje mogą mieć złe skutki dla reszty grupy.

Gra powinna ukazać się w przyszłym miesiącu. - Frostpunk - nowy filmik i polska cena  - wiadomość - 2018-02-28
Gra powinna ukazać się w przyszłym miesiącu.

Frostpunk zaoferuje dużą swobodę reakcji na problemy społeczne, a nasze wybory będą odsłaniały kolejne gałęzie specjalnego drzewka rozwoju, oferującego dodatkowe decyzje, konstrukcje, umiejętności oraz prawa. To wszystko zapewni nam nowe metody radzenia sobie z problemami. Przykładowo, do zneutralizowania wandali podburzających ludność świetnie nada się straż sąsiedzka. Pojawi się także np. opcja korzystania z propagandy i tłumienia zamieszek siłą.

Gracz co chwila ma być stawiany przez trudnymi wyborami i każda z dostępnych opcji będzie mogła mieć długofalowe konsekwencje. Możliwe ma być stworzenie tyranii, gdzie wszystkie prawa jednostki są sprawą trzeciorzędną w porównaniu z koniecznością przetrwania całej społeczności. Bardziej wrażliwi władcy spróbują łagodnych rządów lub też postarają się znaleźć równowagę między tymi ekstremami.

Przypomnijmy, że Frostpunk zmierza na razie wyłącznie na pecety, a premiera ma nastąpić w przyszłym miesiącu. Twórcy poinformowali także, że cena edycji pudełkowej i cyfrowej na rynek polski została ustalona na poziomie 109,99 zł.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Widzieliśmy grę Frostpunk – nadchodzi zima stulecia