Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2021, 08:27

Forza Horizon 5 nie zwalnia. Tytuł ma już 10 milionów graczy

Firma Microsoft pochwaliła się, że w Forzę Horizon 5 zagrało już ponad 10 milionów graczy. Produkcja zaliczyła najlepszy pierwszy tydzień w historii konsol Xbox i usługi Game Pass.

Szaleństwo wokół Forza Horizon 5 rozkręca się coraz bardziej. Studio Playground Games pochwaliło się, że w produkcję zagrało już ponad 10 milionów osób. Liczby tej nie należy jednak utożsamiać z wynikami sprzedaży. Projekt jest bowiem dostępny także w ramach abonamentu Game Pass. Mimo to rezultat i tak robi ogromne wrażenie.

Wcześniej – po przekroczeniu progu 4,5 mln graczy – firma Microsoft chwaliła się, że Forza Horizon 5 stała się największym debiutem w historii gier wydanych przez Xbox Game Studios. Teraz poinformowano, że z wynikiem 10 mln użytkowników produkcja zaliczyła najlepszy pierwszy tydzień w historii konsol Xbox oraz usługi Game Pass.

Forza Horizon 5 nie zwalnia. Tytuł ma już 10 milionów graczy - ilustracja #1

Przypomnijmy, że oficjalna premiera gry na Xboksie One, Xboksie Series X/S i PC odbyła się 9 listopada. Gra dostępna jest także w abonamencie Game Pass na wszystkich wymienionych platformach sprzętowych.

Imponujące jest tempo wzrostu popularności gry. Posiadacze edycji Premium mogli rozpocząć zabawę już 5 listopada i z tej opcji skorzystało ponad 800 tys. osób. 10 listopada liczba graczy wynosiła już 4,5 mln, a przez dwa kolejne dni wzrosła do 6 milionów. Od tego czasu do wyścigów w wirtualnym Meksyku dołączyły następne 4 mln użytkowników.

  1. Oficjalna strona gry Forza Horizon 5
  2. Recenzja gry Forza Horizon 5 – ale cudny ten Meksyk!
  3. Forza Horizon 5 – poradnik do gry

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.