Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2021, 09:38

Battlefield 2042 - premiera i pierwszy patch

Na rynku zadebiutowała gra Battlefield 2042, czyli najnowsza odsłona popularnego cyklu studia DICE. W dniu premiery ukazał się pierwszy patch.

DAY ONE PATCH DO BF2042 NAPRAWIA:
  1. rubber banding,
  2. problemy z optymalizacją na mapie Breakaway,
  3. błędy techniczne wykryte przed wczesnym dostępem.

Doczekaliśmy się oficjalnej premiery gry Battlefield 2042. Piszemy „oficjalnej”, gdyż w tytuł już od tygodnia grają osoby, które zakupiły wersje Gold lub Ultimate.

Produkcja zadebiutowała dzisiaj o 9:00 czasu polskiego, równocześnie na PC (zarówno w serwisie Steam, jak i Origin) oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S. Projekt oferuje pełną polską wersję językową.

Wraz z premierą ukazała się pierwsza aktualizacja. Patch naprawia wiele błędów technicznych oraz ma usunąć problem z tzw. rubber bandingiem, czyli sytuacjami, w których postacie poruszają się w sposób szarpany, tak jakby ciągnęła je do tyłu gumowa linka. Ponadto z łatką Battlefield 2042 nie będzie już przycinał na mapie Breakaway po zniszczeniu niektórych elementów otoczenia.

Warto dodać, że patch naprawia tylko te problemy, które wykryto przed rozpoczęciem wczesnego dostępu, co miało miejsce tydzień temu. Dlatego wszystkie dodatkowe niedoróbki znalezione przez graczy w ostatnich siedmiu dniach zostaną usunięte dopiero w przyszłych łatkach.

Na kolejne patche nie będziemy musieli czekać długo. Studio DICE poinformowało, że w ciągu najbliższych 30 dni ukażą się jeszcze dwie aktualizacje. Pierwsza z nich naprawi problemy odkryte w trakcie trwania wczesnego dostępu. Druga ma przynieść większe nowości i najpewniej pokaże, w jakim kierunku podążą zmiany w rozgrywce i jej balansie.

Grze zdecydowanie potrzebny jest poważny remont warstwy technicznej. Wersja z wczesnego dostępu pozostawiała pod tym względem wiele do życzenia, co w połączeniu z niektórymi kontrowersyjnymi zmianami poskutkowało niskimi ocenami graczy. Na stronie Metacritic średnia not użytkowników wynosi 2.4/10 dla wersji pecetowej. Spada również średnia ocen krytyków. Jeszcze kilka dni temu dla wydania PC wynosiła 80%, a obecnie jest to tylko 74%.

  1. Battlefield 2042 – recenzja (w przygotowaniu). Dla każdego coś multiplayerowego
  2. Oficjalna strona serii Battlefield