Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2020, 10:06

Fortnite – 3. sezon to nowy battle pass i Aquaman

W Fortnite: Chapter 2 rozpoczął się właśnie kolejny sezon. Aktualizacja Wodowanie nawiązuje tematyką do filmu Aquaman – wprowadza m.in. wspomnianego superbohatera i kilka przedmiotów. Spore zmiany zaszły też na mapie.

Fortnite – 3. sezon to nowy battle pass i Aquaman - ilustracja #1
Oto, co znajdziemy w trzecim sezonie dla Fortnite: Chapter 2.

W SKRÓCIE:

  1. w Fortnite: Chapter 2 rozpoczął się trzeci sezon;
  2. aktualizacja wprowadza kilka przedmiotów, skórek i postaci (w tym superbohatera Aquamana), a także dokonuje dużych zmian na mapie.

W strzelance Fortnite: Chapter 2 rozpoczął się właśnie trzeci sezon, który potrwa do 26 sierpnia (premiera aktualizacji miała się odbyć wcześniej, ale została przesunięta w związku z zamieszkami w USA). Patch zatytułowany Wodowanie nawiązuje tematyką do filmu Aquaman i wprowadza do gry sporo rzeczy powiązanych z tym superbohaterem i szeroko rozumianą wodą. Poniżej znajdziecie trailer omawianej łatki.

Zmiany na mapie są dość duże – wyspa została zalana i pojawiło się na niej sporo nowych miejsc, ciekawostek i zagrożeń (np. rekiny, do których można przyczepiać się wędką, by wykorzystywać je w roli środka transportu). Co ciekawe, z czasem plansza będzie zmieniała się jeszcze bardziej – poziom wody zacznie opadać, odsłaniając nowe lokacje, skróty i możliwości. Warto też dodać, że łatka wprowadziła również nowy system Maruderów, dzięki któremu w otoczeniu gracza mogą znienacka pojawić się niebezpieczni wrogowie. Mamy także kilka kolejnych przedmiotów (np. rakietnicę i słój ze świetlikami).

Fortnite – 3. sezon to nowy battle pass i Aquaman - ilustracja #2
Fortnite: Chapter 2 – mapa w trzecim sezonie.

Wraz z rozpoczęciem trzeciego sezonu otrzymaliśmy nowy karnet bojowy, który pozwala odblokować kilka postaci (tzw. zespół drifterów, obejmujący także samego Aquamana – oczywiście z twarzą inspirowaną aktorem Jasonem Momoa). Dodatkowo battle pass obejmuje funkcję, która umożliwia graczom stworzenie własnego parasola (tzw. Budujsolka).

Z pełną listą zmian wprowadzonych przez aktualizację Wodowanie możecie się zapoznać pod tym adresem. Z kolei tutaj znajdziecie zawartość karnetu bojowego.

  1. Fortnite – strona oficjalna
  2. Fortnite: Battle Royale – poradnik