Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2020, 14:10

autor: AlexB

Fortnite - z gry zniknęły policyjne radiowozy

Gracze donoszą, że wraz z ostatnią aktualizacją z Fortnite zniknęły policyjne radiowozy. Firma Epic Games oficjalnie nie skomentowała tej sytuacji, lecz najprawdopodobniej jest ona spowodowana niepokojami w USA.

W ubiegłym tygodniu Fortnite otrzymał nową aktualizację inicjującą trzeci sezon drugiego rozdziału gry. Jak się okazuje, patch zatytułowany Wodowanie nie ograniczył się jedynie do wprowadzenia do tego popularnego sieciowego tytułu od studia Epic Games przedmiotów i elementów rozgrywki nawiązujących do Aquamana – wodnego superbohatera z uniwersum DC. Jak donoszą gracze, usunął on przy okazji wszystkie policyjne radiowozy, które można było spotkać na mapie (via Kotaku).

Fortnite - z gry zniknęły policyjne radiowozy - ilustracja #1
Wygląda na to, że niedawne wydarzenia w USA mają wpływ również na Fortnite’a.

Firma Epic Games oficjalnie nie zabrała głosu w tej sprawie, lecz dla wielu obserwatorów jasne jest, że zdecydowała się na ten krok ze względu na protesty i napiętą sytuację w USA wywołaną brutalnością policji wobec osób czarnoskórych. Jak jednak zaznacza anonimowe źródło gazety Wall Street Journal, Epic Games nie chciało w ten sposób robić jakiegokolwiek „politycznego oświadczenia”. Zamiast tego ma to być wyraz „wrażliwości na sprawy” zajmujące graczy (via Engadget).

Rzecz jasna nie byłby to pierwszy raz, gdy ostatnie niepokoje w USA wpłynęły na branżę gier. Z ich powodu przesunięto kilka prezentacji, w tym Night City Wire, podczas którego mamy ujrzeć nowy gameplay z Cyberpunka 2077. Ponadto między innymi GTA Online oraz Red Dead Online, czyli moduły sieciowe popularnych produkcji studia Rockstar, zostały czasowo wyłączone, a z powodu braku wyraźnego stanowiska firmy Valve w sprawie zamieszek niektórzy deweloperzy zdecydowali się na wycofanie swoich produkcji z platformy Steam.

  1. Oficjalna strona gry Fortnite
  2. Fortnite: Battle Royale – poradnik do gry