Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 listopada 2016, 10:42

Football Manager Mobile 2017 trafiło do sprzedaży

Doczekaliśmy się premiery Football Manager Mobile 2017, czyli uproszczonej i szybszej wersji najpopularniejszej serii piłkarskich menadżerów.

Dwa tygodnie temu do sprzedaży trafiła gra Football Manager Touch 2017. Okazała się ona ciekawą i bogatą produkcją, ale nie jest to pozycja dla każdego. Wymaga mocnego sprzętu, sporego ekranu i dużej ilości czasu. Jest do tego droga. Dla osób szukających czegoś prostszego twórcy, czyli ludzie ze studia Sports Interactive przygotowali Football Manager Mobile 2017 i produkcja ta właśnie zadebiutowała na rynku.

W grze wcielamy się w menadżera drużyny piłkarskiej. Autorzy korzystali z oficjalnych licencji, więc wirtualny świat zapełniony jest tutaj prawdziwymi zespołami i zawodnikami. W sumie możemy bawić się klubami z piętnastu krajów. Naszym zadaniem jest oczywiście poprowadzenie drużyny do sukcesów. W tym celu werbujemy obiecujące talenty i ustawiamy im treningi. Decydujemy także o składach i taktykach na mecze. Nasze obowiązki nie kończą się tylko na aspekcie sportowym. Konieczne jest także zarządzanie finansową stroną klubu, odpowiednie bilansowanie budżetu oraz dbanie o stosunki z fanami i prasą.

W porównaniu z poprzednimi odsłonami autorzy wprowadzili sporo zmian. Pojawiły się dwie nowe ligi – polska i turecka. Poprawiono również interfejs i ulepszono system skautów piłkarskich, pozwalający na zatrudnianie specjalistów od znajdowania obiecujących talentów. Rozszerzono opcje transferowe wprowadzając wypożyczanie zawodników z możliwością wykupienia na stałe oraz występowanie o pozwolenia na pracę. Dostaliśmy też wreszcie pełną kontrolę nad składem. Zawodnicy opuszczający mecze czy zachowujący się nieprofesjonalnie mogą zostać zdyscyplinowani i otrzymać kary finansowe.

Wszystko to zaprezentowane jest w mocno uproszczonej formie w porównaniu do Football Manager Touch 2017 i Football Manager 2017, ale i tak poziomem rozbudowania gra przebija inne mobilne marki tego typu. Do tego całość została dobrze dopasowana do specyfiki zabawy na smartfonach. Rozgrywka jest szybka, a interfejs wygodny i prosty w użyciu nawet jednym palcem.

Football Manager Mobile 2017 ukazało się na systemy iOS i Android. Na obu gra kosztuje ok. 44 złote. Jest to cena ponad dwukrotnie niższa niż mobilne Football Manager Touch 2017, za które trzeba zapłacić prawie 100 złotych.

Football Manager Mobile 2017 w App Store

Football Manager Mobile 2017 w Google Play