Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2007, 16:47

autor: Jiker

Firmy BioWare oraz LucasArts podpisują porozumienie - MMORPG w uniwersum Star Wars w drodze?

W opublikowanym dzisiaj specjalnym oświadczeniu prasowym firm BioWare i LucasArts czytamy, że zdecydowały się one na podpisanie umowy wydawniczej. Jej wynikiem ma być ukończenie oraz wydanie innowacyjnego produktu, który „przekroczy znane nam do tej pory granice rynku elektronicznej rozrywki”. Czy będzie nim zapowiadana od dawna tejemnicza MMORPG?

Nie dalej, jak dwa tygodnie temu, ekscytowaliśmy się elektryzującą wiadomością, wedle której koncern Electronic Arts wszedł w posiadanie grupy VG Holding, współtworzonej przez dwa niezależne względem siebie studia: Pandemic oraz BioWare. Wówczas to na sile przybrały informacje o tajemniczej produkcji MMORPG, nad którą od dłuższego czasu pracuje drugi z wymienionych podmiotów. Nieco później zostały one dodatkowo wzmocnione porcją plotek, sugerujących powstanie MMO osadzonego w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Istnieją spore szanse na to, że znalazło się w nich ziarnko prawdy.

Takie rozwiązanie sugerują ostatnie wieści nabiegające do nas z siedzib firm BioWare oraz... LucasArts. W opublikowanym dzisiaj specjalnym oświadczeniu prasowym czytamy, że zdecydowały się one na podpisanie umowy wydawniczej. Jej wynikiem ma być ukończenie oraz wydanie innowacyjnego produktu, który „przekroczy znane nam do tej pory granice rynku elektronicznej rozrywki”. Czy przedstawione dane dotyczą owej tajemniczej MMORPG? Wszelkie szczegóły na temat nowego dzieła BioWare poznamy już niedługo. Z notki prasowej można nawet wywnioskować, że być może dojdzie do tego w ciągu kilku najbliższych dni.