Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2012, 12:35

autor: Sarge

Firma Electronic Arts potwierdza płatną usługę Battlefield 3: Premium. 4 czerwca poznamy szczegóły [news zaktualizowany]

Niedawne plotki na temat usługi Battlefield 3: Premium okazują się być prawdziwe. Do sieci wyciekła bowiem informacja prasowa na ten temat, a firma Electronic Arts w oficjalnym komentarzu stwierdziła, że wszystkiego dowiemy się 4 czerwca.

Do sieci wyciekła informacja prasowa na temat Battlefield 3: Premium – specjalnej usługi, pozwalającej m.in. uzyskać wcześniejszy dostęp do nadchodzących dodatków DLC. Pisaliśmy o niej kilka dni temu.

Firma Electronic Arts potwierdza płatną usługę Battlefield 3: Premium. 4 czerwca poznamy szczegóły [news zaktualizowany] - ilustracja #1

Firma Electronic Arts do tej pory niczego nie skomentowała, ale wyciek wygląda bardzo przekonująco. O Battlefield 3: Premium przez krótki czas informował również europejski blog PlayStation, ale wpis został szybko usunięty. Wszystko wskazuje więc na to, że w najbliższym czasie doczekamy się oficjalnej zapowiedzi usługi. Być może stanie się to już za kilka dni, podczas konferencji prasowej Electronic Arts na targach E3 w Los Angeles.

Z opublikowanej przez serwis All Games Beta informacji prasowej wynika, że usługa Battlefield 3: Premium zadebiutuje 4 czerwca i będzie dostępna na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz PC. Cena została ustalona na poziomie 49,99 euro (ok. 220 złotych) lub 4000 punktów Microsoftu. W przeciwieństwie do konkurencyjnej usługi Call of Duty Elite, ma to być jednorazowy wydatek. Zakup wiąże się z wieloma przywilejami dla nabywców.

Po pierwsze, w cenę usługi wliczono pięć dodatków DLC do gry Battlefield 3. Mowa o wydanym już Powrocie do Karkand, a także nadchodzących rozszerzeniach: Walka w zwarciu, Siły pancerne, Aftermath oraz Decydujące starcie. Nabywcy Battlefield 3: Premium otrzymają wspomniane pakiety DLC dwa tygodnie wcześniej od innych posiadaczy Battlefield 3. W dniu premiery, czyli 4 czerwca, ma im zostać udostępniona Walka w zwarciu – oznaczałoby to, że pozostali gracze otrzymają ten dodatek 18 czerwca.

Firma Electronic Arts potwierdza płatną usługę Battlefield 3: Premium. 4 czerwca poznamy szczegóły [news zaktualizowany] - ilustracja #2

Po zakupie Battlefield 3: Premium gracz uzyska szereg udogodnień. Będzie mógł na przykład zresetować swoje statystyki, uzyskać pierwszeństwo w dostępie do serwerów, czy modyfikować więcej szczegółów zmieniających wygląd emblematu plutonu. Twórcy przewidują również organizowanie specjalnych wydarzeń (tzw. eventów) wyłącznie dla nabywców Battlefield 3: Premium.

Oprócz tego w skład usługi wejdą dodatkowe przedmioty. Wśród nich znajdziemy unikalny nóż ACB-90, nowe kamuflaże oraz nieśmiertelniki pozwalające wyróżnić nabywców Battlefield 3: Premium od pozostałych osób. Dodane zostaną również kolejne zadania umożliwiające odblokowanie dodatkowych broni. Całość będzie wzbogacona o ekskluzywny dostęp do materiałów wideo na temat nadchodzących rozszerzeń DLC oraz filmów realizowanych w formie poradnika.

UAKTUALNIENIE: Firma Electronic Arts przesłała serwisowi Joystiq następującą wiadomość: „Wygląda na to, ze nie da się powstrzymać ekscytacji związanej z Battlefield Premium. Po szczegóły proszę odwiedzić 4 czerwca stronę Battlefield.com”. Możemy tę wypowiedź traktować jako oficjalne potwierdzenie usługi, choć na detale musimy jeszcze kilka dni poczekać.