Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2012, 12:50

autor: Aver

Garść nowych informacji o grze Family Guy: Back to the Multiverse

Serwis IGN podał kilka szczegółów dotyczących najnowszej gry osadzonej w realiach popularnego serialu. Będzie to gra akcji w formacie TPP, w której wcielimy się w Stewie’go i Briana. Naszym celem będzie powstrzymanie Bertrama, czyli złego alter ego najmłodszego członka rodziny Griffinów.

Serwis IGN zamieścił garść informacji dotyczących najnowszej gry osadzonej w realiach serialu Family Guy Back to the Multiverse, o której wspominaliśmy na początku miesiąca. Posiadacze konsol Xbox 360 i PlayStation 3 będą mogli udać się do miasteczka Quahog na jesieni tego roku.

Garść nowych informacji o grze Family Guy: Back to the Multiverse - ilustracja #1

Ma to być gra akcji w formacie TPP, w której Stewie i Brian będą musieli przeszkodzić Bertramowi, czyli dziecku Petera Griffina zrodzonemu w wyniku sztucznego zapłodnienia, w realizacji jego niecnych celów. Posłużą się w tym celu wieloma różnymi rodzajami broni – od mieczy po futurystyczne karabiny laserowe, które będzie można wzmacniać z wykorzystaniem różnych bonusów.

Skąd takie zróżnicowanie lokacji i broni? Odpowiedź tkwi już w samym tytule – nawiązuje on do pierwszego odcinku 8. sezonu serialu „Road to the Multiverse”, gdzie dwaj bohaterowie za pomocą specjalnego urządzenia przemierzają różne alternatywne wymiary. Odwiedzają na przykład świat, w którym wszystko narysowane jest w stylu kreskówek Disneya albo taki, w którym Japończycy wygrali II wojnę światową, a Peter Griffin jest krzyczącym po japońsku samurajem. W końcu trafiają do wymiaru, w którym rządzą psy, a ludzie są zwierzętami domowymi. Gra ma opierać się na podobnym założeniu.

Garść nowych informacji o grze Family Guy: Back to the Multiverse - ilustracja #2

Dzięki temu rozwiązaniu, autorzy mogli wytłumaczyć ponowne pojawienie się Bertrama, który ginie w serialu. Podczas przemierzania różnych światów, Stewie i Brian stawią czoła zabójczym, zwariowanym amiszom, piratom, weteranom z Wietnamu na wózkach inwalidzkich, staruszkom z futurystycznymi broniami i wielu innym przeciwnikom. Nie zabraknie słynnej walki z kurczakiem, tym razem w kosmicznym wydaniu.

Za grę odpowiada studio Heavy Iron, znanego choćby z gry sportowej UFC Personal Trainer. Przy tytule pracują także Mike Desilets i Anthony Blasucci, współautorzy scenariusza do serialu. Według Andy’ego Owena, przedstawiciela firmy Activision, gra będzie zawierać dużą dawkę humoru znanego z serialu:

Na przykład w świecie amiszów każdy z bohaterów będzie stylizowany na jednego z nich. Poszczególne poziomy będą prezentowały inny, specyficzny rodzaj humoru.

Owen zapewnia, że wszelkie realia Family Guy zostaną wiernie odtworzone w grze. Przyznaje zarazem, że dużym wyzwaniem dla twórców jest przeniesienie w trójwymiar świata i postaci znanych z dwuwymiarowego serialu.

Family Guy: Back to the Multiverse zaoferuje rozbudowany system kooperacji w trybie wieloosobowym. Ma on zawierać wiele map, wyzwań oraz zaawansowany system osiągnięć. Niekoniecznie trzeba będzie się w nim wcielać w Stewie’go i Briana. Dostępne będą także inne postaci, jednak jak na razie autorzy wspomnieli jedynie o wspólnej grze Peterem i Śmiercią.

Premiera tytułu planowana jest na jesień w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Być może nastąpi ona 25 września, według informacji podawanych przez sklep Amazon. Jak na razie nie wiadomo, czy gra ukaże się w naszym kraju.