Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360PS3Wii
Okładka UFC Personal Trainer (X360)

UFC Personal Trainer

UFC Personal Trainer jest odpowiedzią THQ na takie produkty jak Wii Fit czy EA Sports Active z tą różnicą, że produkt amerykańskiego studia dosyć mocno związany jest ze światem mieszanych sztuk walk.

Sportowe | Kinect | MMA

Okładka UFC Personal Trainer (X360)

data premiery gry:

28cze2011

X360 PS3 Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

UFC Personal Trainer jest produktem zapewniającym użytkownikom wymagający program treningowy, zawierający ćwiczenia rodem z profesjonalnych klubów sportowych, z których korzystają zawodnicy tytułowej amerykańskiej organizacji mieszanych sztuk walk. W pracy nad tytułem asystowali m.in. Mark DellaGrotte, Greg Jackson i Javier Mendez, którzy są współautorami sukcesów wielu mistrzów organizacji UFC. Nadzór nad całością sprawowała organizacja NASM (National Academy of Sports Medicine) zajmująca się między innymi badaniem i układaniem programów ćwiczeniowych.

Gra oferuje 70 różnych ćwiczeń wywodzących się z zapasów, kickboxingu i Muai Thai oraz zwykłej, znanej z lekcji W-F gimnastyki. Poukładano je w ponad 60 zestawów treningowych mających za zadanie wzmacniać praktycznie wszystkie partie mięśniowe i poprawiać wytrzymałość. Dodatkowo, gracze mogą skomponować swoje własne zestawy odpowiadające ich indywidualnym potrzebom. UFC Personal Trainer zawiera też wirtualny dziennik, w którym użytkownicy mają możliwość zapisania swoich postępów, a także uzyskania dodatkowych porad dotyczących tego, jak osiągnąć obrany cel. W trybie multiplayer możemy konkurować ze znajomymi w ramach kilku wyzwań.

Dla ćwiczącego dostępni są trzej wspomniani wyżej trenerzy, a każdy z nich przedstawia kilka lub kilkanaście zestawów ćwiczeń nakierowanych na różne cele. Dodatkowo gra zawiera kilka długofalowych programów treningowych przewidzianych dla ćwiczących codziennie przez 30 i 60 dni. Ponadto jako przerywnik można zagrać w mini gierki - podnoszenie opony, uderzanie w gruszkę i trafianie w tarcze trzymane przez prawdziwych zawodników UFC.

Korzystanie z gry wymaga posiadania kontrolera Kinect.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219,99 PLN

Klasyfikacja PEGI UFC Personal Trainer

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe UFC Personal Trainer

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Kinect
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move
UFC Personal Trainer - recenzja gry
UFC Personal Trainer - recenzja gry

Recenzja 19 lipca 2011, 12:39

I jeszcze jedna istotna rzecz. Na temat gry dyskutowałem z jednym z wrocławskich zawodników MMA Jakubem Boczkiem. Z tej rozmowy wynikły dwa bardzo istotne spostrzeżenia. Po pierwsze – UFC Personal Trainer jest dla ludzi myślących. Bicie i kopanie w przestrzeń, bez worka, maty czy tarczy do zatrzymania ciosu, to świetna metoda, żeby zrobić sobie krzywdę. Dlatego, trenując przed konsolą, nie należy wkładać całej siły w uderzenia wyprowadzane w powietrze. Po drugie – ta gra w najmniejszym stopniu nie nauczy nikogo prawidłowego wykonywania ciosów. Nie ma technicznych możliwości, żeby Kinect wyłapał wszystkie błędy, które popełniamy, a ich utrwalanie to dobra droga, żeby podczas prawdziwej walki zrobić sobie krzywdę. Dlatego UFC Personal Trainer może być świetnym dodatkiem dla kogoś, kto już trenuje, kto zna technikę uderzeń. Dla człowieka „z ulicy” nie ma żadnej wartości poza tym, że pozwala nabrać kondycji, ułatwia – odpowiednio się motywując – wpaść w treningowy rytm.

X360
PS3
Wii