Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 kwietnia 2014, 19:15

Film Warcraft na pierwszym zdjęciu z planu

W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie związane z filmem Warcraft. Niestety, nie jest ono kadrem z samego dzieła, a jedynie fotografią ukazującą reżysera Duncana Jonesa na planie, lecz dla fanów, którzy nie mogą doczekać się premiery zaplanowanej na marzec 2016 roku, i tak może to być gratka.

Od kilku miesięcy – od czasu, gdy ujawniono sporą część obsady i przesunięto premierę na 2016 rok – w temacie filmu Warcraft panowała cisza. Na szczęście możemy dziś ją przerwać, choć nie przynosimy Wam wielkich nowości – bowiem dostaliśmy tylko (albo aż, zależy jak na to spojrzeć) pierwszą fotografię ze znajdującego się w Vancouver planu zdjęciowego produkcji na podstawie gier osadzonych w świecie Azeroth (widnieje ono poniżej). Zdjęcie zostało zawarte w ostatnim numerze czasopisma Empire, poświęconego nowinkom z Hollywood, a do sieci trafiło przez portal Dark Horizons. Na obrazku uwieczniono reżysera Duncana Jonesa, wpatrującego się w dwa ekrany, na których widać – jeśli wierzyć przypuszczeniom redaktorów serwisu Gamespot – salę tronową w ludzkim mieście Stormwind. Przypomnijmy, że zdjęcia do Warcrafta zaczęto kręcić w styczniu bieżącego roku.

Na razie mamy okazję zobaczyć plan zdjęciowy. Ciekawe, kiedy zostanie pokazany pierwszy kadr z samego filmu?
Na razie mamy okazję zobaczyć plan zdjęciowy. Ciekawe, kiedy zostanie pokazany pierwszy kadr z samego filmu?
Film Warcraft w skrócie:
  • Wytwórnia: Legendary Pictures
  • Reżyseria: Duncan Jones (Moon, Kod nieśmiertelności)
  • Obsada: Ben Foster, Travis Fimmel, Paula Patton, Dominic Cooper, Toby Kebbell, Robert Kazinsky
  • Fabuła: pierwsze spotkanie między ludźmi i orkami (w rolach głównych Anduin Lothar i Durotan)
  • Termin premiery: 11 marca 2016

Jak wiadomo, za film Warcraft odpowiada wytwórnia Legendary Pictures. Pierwsze skrzypce zagrają w nim takie gwiazdy większego lub mniejszego formatu, jak Ben Foster (3:10 do Yumy), Travis Fimmel (Wikingowie), Paula Patton (Mission: Impossible – Ghost Protocol), Toby Kebbell (Książę Persji: Piaski czasu), Robert Kazinsky (Pacific Rim) i Dominic Cooper (Need for Speed). Fabuła obrazu opowie o początkach konfliktu między ludźmi a orkami, koncentrując się na postaciach Anduina Lothara i Durotana. Produkcja otrzyma kategorię wiekową PG-13, na ekranie zobaczymy połączenie gry aktorskiej z efektami komputerowymi (CGI), a udając się do kina, wybierzemy między wersjami 2D i 3D. Premierę Warcrafta zaplanowano na 11 marca 2016 roku.