Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 listopada 2013, 09:42

Warcraft – premierę filmu przesunięto na marzec 2016 roku

Wbrew wcześniejszym doniesieniom, termin premiery filmu osadzonego w świecie gier z serii Warcraft został przesunięty na 11 marca 2016 roku.

Wygląda na to, że wszyscy, którzy zdążyli już zaplanować sobie na 18 grudnia 2015 roku maraton siódmego epizodu Gwiezdnych Wojen i filmu Warcraft, będą musieli zrewidować swoje plany. Na oficjalnym twitterowym profilu gry World of Warcraft pojawiła się bowiem informacja, że premiera obrazu kinowego na podstawie sławnego MMORPG-a została przesunięta na 11 marca 2016 roku. Przyczyny opóźnienia nie podano, choć spekuluje się, że winę ponosi wspomniana kolejna odsłona cyklu Star Wars.

Szkic koncepcyjny do filmu Warcraft. - Warcraft – premierę filmu przesunięto na marzec 2016 roku - wiadomość - 2013-11-28
Szkic koncepcyjny do filmu Warcraft.

Przypomnijmy, że film Warcraft jest produkowany przez wytwórnię Legendary Pictures, a za jego wypuszczenie ma odpowiadać firma Universal. Na fotelu reżysera zasiada Duncan Jones, twórca takich obrazów jak Moon czy Kod nieśmiertelności, a zarazem fan uniwersum wykreowanego przez Blizzard.

Jak dowiedzieliśmy się przy okazji niedawnej imprezy BlizzCon, fabuła filmu opowie o czasach poprzedzających wydarzenia z World of Warcraft, a jej bohaterami będą Durotan po stronie orków i Anduin Lothar, jeśli chodzi o ludzi. Twórcy chcą bowiem przedstawić Hordę i Przymierze w równym stopniu, nie faworyzując żadnej ze stron.

Wiemy też, że obrazowi najpewniej zostanie przypisana kategoria wiekowa PG-13. Gra aktorska połączy się z efektami wygenerowanymi komputerowo (na przykład za wykreowanie orków odpowiadać będzie studio Industrial Light & Magic, znane z serii Star Wars i Indiana Jones), a wybierając się do kin, będziemy mogli wybierać między seansami 2D i 3D.

Film Warcraft ma za sobą długą historię obsuw i przesunięć. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o nim w 2006 roku i spodziewaliśmy się wtedy premiery w 2009 roku, jednak planów nie udało się zrealizować, a ekranizacja kultowej serii gier Blizzarda zaczęła odchodzić w niepamięć. Na szczęście w tym roku projekt został wznowiony i wszystko wskazuje na to, że po wielu latach miłośnicy przygód w Azeroth nareszcie doczekają się obrazu kinowego.