Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2013, 12:23

autor: Góral

Film Warcraft opowie historię ludzi i orków. Do pracy zatrudniono twórców efektów specjalnych do Gwiezdnych Wojen

Reżyser filmu Warcraft, Duncan Jones, wyjawił podczas imprezy BlizzCon, że jego obraz skupi się w równym stopniu na historii ludzi i orków. Dodatkowo poinformowano, że w pracach uczestniczy studio Industrial Light & Magic, tworzące efekty specjalne do filmów z serii Star Wars, Piraci z Karaibów czy też Indiana Jones.

Film Warcraft zadebiutuje w kinach w grudniu 2015 roku. - Film Warcraft opowie historię ludzi i orków. Do pracy zatrudniono twórców efektów specjalnych do Gwiezdnych Wojen - wiadomość - 2013-11-10
Film Warcraft zadebiutuje w kinach w grudniu 2015 roku.
Film Warcraft w skrócie:
  • Obraz łączący prawdziwą grę aktorską z techniką CGI (Computer Generated Imagery), który można porównać do Avatara
  • Reżyserem jest Duncan Jones, znany z takich filmów jak Moon oraz Kod nieśmiertelności
  • Premiera nastąpi 18 grudnia 2015 roku

W zeszłym miesiącu poznaliśmy datę premiery filmu Warcraft, a teraz, na imprezie BlizzCon, Duncan Jones, reżyser obrazu kinowego, wyjawił, że historia zostanie zaprezentowana z dwóch perspektyw – ludzi i orków. Projekt opowie o losach tych dwóch ras walczących ze sobą i zobaczymy w nim Anduina Lothara oraz Durotana. Pierwszy z wymienionych to jeden z największych ludzkich wojowników, a drugi był wodzem klanu Frostwolf. Niestety większej ilości szczegółów na temat postaci nie ujawniono.

Początkowo Duncan Jones, który jest wielkim fanem gry World of Warcraft, bardzo skupił się na Przymierzu, jednak po spotkaniu z przedstawicielami Blizzarda, postanowił przedstawić oba obozy. To widzowie zdecydują komu tak naprawdę będą kibicować. Jednocześnie zdradził, że film będzie przystępny dla wszystkich osób, ale poukrywane zostaną w nim przeróżne easter-eggi, które odkryją tylko najwięksi fani tego uniwersum.

Przy okazji zdradzono, że obraz prawdopodobnie otrzyma kategorię wiekową PG-13 i ukaże się zarówno w wersji 2D, jak i 3D. To co zobaczymy na ekranie, będzie połączeniem prawdziwej gry aktorskiej z techniką CGI (Computer Generated Imagery), czyli postaciami wygenerowanymi przez komputery. Całość przyrównano do połączenia Avatara z Grą o tron, a za kreację orków odpowiadać ma studio Industrial Light & Magic (ILM), które pracowało już przy takich filmach jak Star Wars czy Indiana Jones.

Film Warcraft opowie historię ludzi i orków. Do pracy zatrudniono twórców efektów specjalnych do Gwiezdnych Wojen - ilustracja #2
Szkice koncepcyjne z filmu Warcraft. - Film Warcraft opowie historię ludzi i orków. Do pracy zatrudniono twórców efektów specjalnych do Gwiezdnych Wojen - wiadomość - 2013-11-10
Szkice koncepcyjne z filmu Warcraft.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

World of Warcraft

World of Warcraft