Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2013, 14:36

autor: Góral

DiRT 3 wkrótce porzuci Games for Windows Live na rzecz Steamworks

Twórcy gry DiRT 3 ujawnili na Twitterze, że wkrótce tytuł przejdzie do Steamworks. Już w zeszłym miesiącu informowano o takim ruchu, teraz jednak wiemy, że nastąpi to najprawdopodobniej na początku przyszłego roku.

Firma Codemasters poinformowała na Twitterze, że gra DiRT 3 wkrótce przeniesie się na Steamworks. Niestety nie ujawniono konkretnego terminu, prawdopodobnie jednak migracja nastąpi w przyszłym roku.

Nie jest to oczywiście żadne zaskoczenie, ponieważ o zamknięciu usługi Games for Windows Live wiemy już od sierpnia bieżącego roku. Do tej pory kilka znanych produkcji przeniosło się na platformę firmy Valve. Można tu wymienić chociażby BioShocka 2 czy też dwa pierwsze Batmany z serii Arkham.

DiRT 3 doczeka się obsługi Steamworks.
DiRT 3 doczeka się obsługi Steamworks.

O decyzji firmy Codemasters dowiedzieliśmy się w zeszłym miesiącu, kiedy to jeden z pracowników studia poinformował na oficjalnym forum, że ekipa pracuje nad odłączeniem trzeciego DiRT-a od Games for Windows Live. To samo zresztą zapowiedział koncern Capcom, którego produkcje opuszczą wkrótce szeregi usługi Microsoftu.

Niestety nie dysponujemy większą ilością informacji, jednak patrząc przez pryzmat innych tytułów można się spodziewać, że w wyniku przesiadki ucierpią właściwie tylko zapisane stany gry i zabawę trzeba będzie rozpoczynać od nowa.

DiRT 3 wkrótce porzuci Games for Windows Live na rzecz Steamworks - ilustracja #2Games for Windows Live to sieciowa usługa firmy Microsoft, używana w wybranych grach na komputerach PC, która została uruchomiona w 2007 roku. Wśród produkcji wykorzystujących to rozwiązanie znajdują się takie tytuły jak Age of Empires Online, Resident Evil 5 czy też DiRT 3. Platforma zostanie zamknięta 1 lipca 2014 roku.