Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 5 grudnia 2013, 11:32

autor: Draug

Film Warcraft – poznaliśmy oficjalną obsadę

Firma Universal Pictures ujawniła obsadę filmu Warcraft. Na ekranie zobaczymy Bena Fostera, Travisa Fimmela, Paulę Patton, Toby’ego Kebbella i Roberta Kazinsky’ego, a według wszelkiego prawdopodobieństwa także Dominika Coopera. Niestety, nie podano, kogo zagrają poszczególni aktorzy.

Najbardziej przebojowych nazwisk z Hollywood może nie ma, ale obsada i tak prezentuje się przyzwoicie. - Film Warcraft – poznaliśmy oficjalną obsadę - wiadomość - 2013-12-05
Najbardziej przebojowych nazwisk z Hollywood może nie ma, ale obsada i tak prezentuje się przyzwoicie.

Wytwórnie Universal Pictures i Legendary postanowiły uchylić rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o kinową adaptację gier z serii Warcraft i World of Warcraft, ujawniając obsadę filmu. Aktorami, z którymi zawarto już umowę, są:

  • Ben Foster – znany m.in. z ról w filmach W imieniu armii (oryginalnie The Messenger), 3:10 do Yumy, X-Men: Ostatni bastion, Punisher oraz w serialu Sześć stóp pod ziemią (Six Feet Under);
  • Travis Fimmel – obecnie rozpoznawalny przede wszystkim w roli Ragnara Lothbroka w serialu Wikingowie;
  • Paula Patton – Agenci (2 Guns), Mission: Impossible – Ghost Protocol, Hej, Skarbie (Precious);
  • Toby Kebbell – Buty nieboszczyka, Książę Persji: Piaski czasu, Gniew tytanów;
  • Robert Kazinsky – Pacific Rim, serial Czysta krew (True Blood).

Ponadto wytwórnie są bardzo bliskie sfinalizowania umowy z Dominikiem Cooperem, którego nazwisko może nam się kojarzyć chociażby z filmem Mamma mia!, obiema współczesnymi produkcjami o marvelowskim Kapitanie Ameryce, a także zaplanowaną na przyszły rok adaptacją serii samochodówek Need For Speed.

Ben Foster i Paula Patton. Jak myślicie, kogo mogliby zagrać w filmie Warcraft? - Film Warcraft – poznaliśmy oficjalną obsadę - wiadomość - 2013-12-05
Ben Foster i Paula Patton. Jak myślicie, kogo mogliby zagrać w filmie Warcraft?

Niestety, nie ujawniono, w jakie postacie wcielą się wymienieni aktorzy. Nie wiemy też, czy zagrają role główne, jak również tego, czy są to wszyscy członkowie obsady, których ma w zanadrzu Universal Pictures. Tym samym nie mamy pewności, czy wcześniejsze pogłoski, sugerujące uczestnictwo w produkcji Colina Farrella, Antona Yelchina, Paula Dano i Ansona Mounta, mają jeszcze szanse na potwierdzenie (jakkolwiek właśnie sprawdziła się ta ich część, która wzmiankowała Paulę Patton i Travisa Fimmela).

Na koniec przypomnijmy, że kilka dni temu premiera filmu, pierwotnie zaplanowana na 18 grudnia 2015 roku, zostala przesunięta o kilkanaście tygodni – na 11 marca 2016.

Jak dowiedzieliśmy się przy okazji niedawnego BlizzConu, fabuła filmu opowie o początkach konfilktu między ludźmi a orkami, koncentrując się na postaciach Anduina Lothara i Durotana. Reżyserią zajmuje się Duncan Jones (Moon, Kod nieśmiertelności). Ekranizacja otrzyma kategorię wiekową PG-13, na ekranie zobaczymy połączenie gry aktorskiej z efektami komputerowymi (CGI), a udając się do kina, wybierzemy między wersjami 2D i 3D. Produkcja Warcrafta rozpocznie się już niebawem, bo w styczniu przyszłego roku.