Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2014, 13:46

autor: Arantasar

FIFA nadal przy piłce. Top 10 UK (12 – 18 października)

FIFA 15 czwarty tydzień z rzędu pozostaje liderem sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Na podium uklasowały się także nowości – The Evil Within i Borderlands: The Pre-Sequel!.

Zamiłowanie Brytyjczyków do piłki nożnej przejawia się niesłabnącym zainteresowaniem najnowszą odsłoną serii FIFA. Gra, mimo spadku sprzedaży o 70% dwa tygodnie temu i o 60% w zeszłym tygodniu, nadal jest najchętniej kupowanym produktem na Wyspach. Tym samym tytuł wyrównał wynik gry FIFA 13, która także nie schodziła z pierwszego miejsca wyników sprzedaży przez cztery kolejne tygodnie.

Na drugim miejscu znalazła się nowość – The Evil Within, czyli trzecioosobowa gra akcji w konwencji survival horroru. Tytuł został wyprodukowany przez japońskie studio Tange Works pod kierunkiem Shinjiego Mikamiego i zebrał dość dobre recenzje, mimo zarzutów o wtórność i przestarzały design. Trzecie miejsce także należy do debiutanta w zestawieniu – Borderlands: The Pre-Sequel!. Nowa gra studia 2K Games przedstawia wydarzenia, które miały miejsce pomiędzy tymi ukazanymi w Borderlands i Borderlands 2. Całość akcji ma miejsce na księżycu planety Pandora, dzięki czemu twórcy mogli przemodelować system walki, uwzględniając w nim słabszą grawitację. Tytuł został bardzo dobrze przyjęty, mimo pewnych oczywistych podobieństw względem Borderlands 2. Ostatnią nowością w zestawieniu jest gra F1 2014, debiutująca na miejscu dziesiątym. W związku z wysoką pozycją większości debiutów, pozostałe pozycje w zestawieniu zaliczyły mniejsze lub większe spadki. Poza pierwszą dziesiątką znalazły się: Skylanders Trap Team, Super Smash Bros. i NBA 2K15.

1.

FIFA 15

2.

The Evil Within

3.

Borderlands: The Pre-Sequel!

4.

Śródziemie: Cień Mordoru

5.

Forza Horizon 2

6.

Obcy: Izolacja

7.

Destiny

8.

DriveClub

9.

Minecraft: PlayStation Edition

10.

F1 2014