Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2018, 12:20

FIFA 18 do ogrania za darmo i nowe informacje o zmianach w FIFA 19

Dzień po swojej konferencji EA Play firma Electronic Arts ujawniła, jakie zmiany w rozgrywce zobaczymy w grze FIFA 19. Wśród nich jest m.in. lepsza kontrola piłki, bardziej złożone strzały na bramkę oraz głębsze opcje taktyczne. Poza tym poprzednią odsłonę serii jeszcze przez kilka dni można testować za darmo.

Podczas wczorajszej konferencji Electronic Arts, rozpoczynającej nieoficjalnie targi E3, prezentacja gry FIFA 19 skupiła się przede wszystkim na nowej licencji na prestiżową Ligę Mistrzów, odstawiając na boczny tor zmiany w rozgrywce. Nie oznacza to oczywiście, że mechanika zabawy będzie identyczna jak w poprzedniej części – we wpisie na swoim blogu EA Sports deweloperzy przedstawili nowości, jakie zobaczymy w zapowiedzianej na 28 września kolejnej odsłonie najpopularniejszych symulatorów piłki nożnej.

Wirtualne odpowiedniki takich gwiazd jak Neymar równie chętnie zaprezentują publice swoje techniczne umiejętności. - FIFA 18 do ogrania za darmo i nowe informacje o zmianach w FIFA 19 - wiadomość - 2018-06-10
Wirtualne odpowiedniki takich gwiazd jak Neymar równie chętnie zaprezentują publice swoje techniczne umiejętności.

Darmowy Mundial w FIFA 18

FIFA 18 do ogrania za darmo i nowe informacje o zmianach w FIFA 19 - ilustracja #2

Zanim przejdziemy do omawiania zmian w rozgrywce, pragniemy przypomnieć, że przez najbliższe kilka dni – dokładnie do 15 czerwca – aktualna odsłona cyklu, FIFA 18, jest dostępna do przetestowania za darmo w pełnej wersji. To dobra okazja, by sprawdzić w akcji wypuszczoną niedawno bezpłatną aktualizację World Cup, skupiającą się na startującym w ten czwartek Mundialu w Rosji. Warto też zaznaczyć, że podczas wczorajszej konferencji deweloperzy zapowiedzieli, że tryb mistrzostw świata otrzyma wkrótce dodatkową zawartość – m.in. przyśpiewki i celebracje, indywidualne dla poszczególnych państw uczestniczących w turnieju.

W grze FIFA 19 zdecydowanie rozbudowane zostaną przyjęcia piłki. W nowej odsłonie otrzymamy większą kontrolę nad tym, jak będzie wyglądać pierwszy kontakt z futbolówką. Pojawi się opcja zamarkowania przyjęcia, natychmiastowego przerzucenia piłki nad przeciwnikiem, a niektóre gwiazdy – np. Neymar – będą odbierać podania w indywidualny sposób. Bardziej złożona okaże się też walka jeden na jednego – dzięki ulepszonej sztucznej inteligencji i większemu naciskowi na atrybuty graczy starcia z przeciwnikiem mają być ciekawsze niż kiedykolwiek. W FIFA 19 pojawi się też nowy system strzałów nazwany Timed Finishing, w którym przycisk odpowiedzialny za uderzenie będzie trzeba wcisnąć dwukrotnie, a odpowiednie wyczucie drugiego kliknięcia zaważy na tym, czy trafimy do siatki, czy też w trybuny. EA Sports zapewnia również, że w kolejnej odsłonie cyklu zdecydowanie pogłębią się przedmeczowe opcje taktyczne, a także możliwości wpływania na strategię w trakcie spotkania.

W nowej odsłonie FIF-y każdy gracz będzie mógł dłużej poszperać w ustawieniach taktycznych i poczuć się jak Guardiola czy Mourinho. - FIFA 18 do ogrania za darmo i nowe informacje o zmianach w FIFA 19 - wiadomość - 2018-06-10
W nowej odsłonie FIF-y każdy gracz będzie mógł dłużej poszperać w ustawieniach taktycznych i poczuć się jak Guardiola czy Mourinho.

Te nowinki bez wątpienia brzmią dobrze na papierze, jednak nie wiadomo, jak sprawdzą się w praktyce. Na szczęście przekonamy się o tym już za parę miesięcy – FIFA 19 z licencjonowaną Ligą Mistrzów trafi na PC, PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switch 28 września tego roku.

  1. Oficjalna strona internetowa serii FIFA