Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2014, 12:37

FIFA 15 - trochę statystyk dotyczących nowego lidera sprzedaży. Top 10 UK (21 - 27 września)

Nie mogło być inaczej. FIFA 15 szturmem zdobyła listę brytyjskich bestsellerów sprzedaży detalicznej. Gra pozostanie z nami zapewne przez wiele miesięcy, być może nawet do premiery przyszłorocznej edycji. Zapraszamy do zapoznania się z dziesiątką najchętniej kupowanych gier w Wielkiej Brytanii.

Destiny przez dwa tygodnie było liderem sprzedaży gier w Zjednoczonym Królestwie, ale tym razem musiało uznać wyższość konkurencji w postaci dwudziestej pierwszej odsłony serii FIFA (nie uwzględniając podserii World Cup, Street i edycji menadżerskich).. FIFA 15 ukazała się jednocześnie na ośmiu platformach sprzętowych, stanowiąc aż 80% sprzedaży wszystkich gier na Wyspach i wygenerowała 87% przychodu branży z gałęzi rozrywkowego oprogramowania.

Porównując nową edycję do zeszłorocznego wydania, grę FIFA 15 w premierowym tygodniu zakupiło 15% klientów więcej, zapewniając przy tym wydawcy przychód wyższy o 23%. Pamiętajmy jednak, że ubiegłoroczna premiera FIFA 14 zawierała w sobie co prawda nieobecne w tym roku edycje na PlayStation 2 i PlayStation Portable, ale za to debiut wersji na konsole ósmej generacji, tj. Xboksa One i PlayStation 4 odbył się z kilkutygodniowym opóźnieniem. Gdyby dodać do siebie przychód ze wszystkich platform, na które gra ukazała się w ubiegłym roku, różnica przychodów pomiędzy oboma tytułami wynosiłaby już tylko 6%, a liczba sprzedanych pudełek wyrównałaby się.

1.

FIFA 15

2.

Destiny

3.

Disney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes

4.

Minecraft: Xbox 360 Edition

5.

Call of Duty: Ghosts

6.

Watch Dogs

7.

The Sims 4

8.

Fantasy Life

9.

Minecraft: PlayStation 3 Edition

10.

Plants vs Zombies: Garden Warfare

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

FIFA 15

FIFA 15