Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2013, 16:06

autor: Draug

FIFA 14 – twórcy podsumowali statystyki graczy na infografice

Studio EA Sports przygotowało infografikę podsumowującą dotychczasowe statystyki posiadaczy gry FIFA 14. Podano m.in. całkowitą liczbę strzelonych bramek, najczęściej transferowanych piłkarzy czy najpopularniejsze zespoły. Co ciekawe, wsród podanych danych znalazły się polskie akcenty.

Trudno nie odnieść wrażenia, że deweloperzy coraz bardziej lubią podsumowywać różne informacje na temat swoich gier i prezentować je w formie infografik. Tym razem zestawieniem danych w podobnej formie uraczyło nas studio EA Sports, skupiając uwagę na wydanej we wrześniu grze FIFA 14:

Ciekawe, jak wyglądałyby podobne statystyki w przypadku Pro Evolution Soccer 2014? - FIFA 14 – twórcy podsumowali statystyki graczy na infografice - wiadomość - 2013-12-06
Ciekawe, jak wyglądałyby podobne statystyki w przypadku Pro Evolution Soccer 2014?

Na obrazku znajduje się podsumowanie dotychczasowych poczynań graczy we wspomnianej produkcji (zapewne na wszystkich obsługiwanych przez nią platformach sprzętowych). Możemy dowiedzieć się na przykład, że w ciągu każdych dziewięćdziesięciu minut na całym świecie rozgrywa się 459 tysięcy meczów, podczas których oddanych zostaje 3,66 miliona uderzeń w kierunku bramki (z czego prawie milion pomyślnie sięga celu). Najpopularniejszymi klubami, liczącymi sobie więcej niż 500 tysięcy fanów, są Real Madryt, FC Barcelona, Manchester United i Arsenal F.C. To również między nimi toczy się najwięcej spotkań – na przykład dwa pierwsze spośród wymienionych zespołów zostały ze sobą skonfrontowane już prawie 9 milionów razy.

Warto też wspomnieć o polskich akcentach na infografice. Wśród zawodników najskuteczniej posyłających piłkę do siatki pojawił się Robert Lewandowski z 17,2 miliona bramek na koncie (na szczycie listy uplasował się Cristiano Ronaldo – 35,2 miliona goli), a między graczami, którzy są najczęściej przekazywani w transferach, występuje mający polskie korzenie Laurent Koscielny. Na wzmiankę zasługuje też następująca ciekawostka: kiedy jakaś drużyna umieszcza piłkę w siatce, wirtualni widzowie najczęściej oglądają radość strzelca w postaci cieszynki znanej jako Na fali (oryginalnie Ride the Wave).

Na fali – najpopularniejsza, jak się okazuje, cieszynka w grze FIFA 14. - FIFA 14 – twórcy podsumowali statystyki graczy na infografice - wiadomość - 2013-12-06
Na fali – najpopularniejsza, jak się okazuje, cieszynka w grze FIFA 14.

Jak wspomniano, FIFA 14 w wersji na większość docelowych platform sprzętowych zadebiutowała we wrześniu bieżącego roku (w Polsce 26 września). Ponadto została wydana jako tytuł startowy konsol nowej generacji – edycje przeznaczone na Xboksa One i PlayStation 4 ukazały się zatem na europejskim rynku odpowiednio 22 i 29 listopada. A skoro o nich mowa, to zapraszamy do świeżej jeszcze lektury recenzji tej produkcji w wersji next-genowej: