Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2013, 09:20

autor: Michał "Orlov" Orlikowski

FIFA 14 – trailer Globalnej Sieci Transferów i Top 50 piłkarzy w grze

Firma EA Sports udostępniła w sieci trailer przedstawiający pokrótce jedną z większych nowości Trybu Kariery FIFA 14 – Globalną Sieć Transferów. Dodatkowo zaprezentowana została lista 50 najlepszych zawodników w grze.

FIFA 14 – trailer Globalnej Sieci Transferów i Top 50 piłkarzy w grze - ilustracja #1

Premiera najnowszej odsłony serii piłkarskich symulacji, FIFA 14, zbliża się wielkimi krokami. Na nieco ponad dwa tygodnie przed premierą do sieci trafił oficjalny zwiastun Globalnej Sieci Transferów, jednej z największych nowości w Trybie Kariery.

Globalna Sieć Transferów to nowe podejście do kluczowego elementu prowadzenia klubu piłkarskiego – przeprowadzania transferów. Tym razem nie dostaniemy na tacy najdrobniejszych detali na temat wszystkich dostępnych na rynku zawodników, lecz przy wsparciu klubowych skautów zostaniemy zmuszeni do wnikliwej obserwacji światowych lig. Każdy z raportów dostarczonych przez naszych pracowników przedstawi jedynie zarys umiejętności danego gracza – pewne będą tylko takie informacje jak wiek, wzrost i waga, oraz termin wygaśnięcia kontraktu. Im dłuższą i bardziej szczegółową obserwację danego piłkarza zlecimy, tym więcej dowiemy się o jego boiskowych umiejętnościach. Wskaźnik „overall”, oznaczający ogólny poziom rozwoju zawodnika, zniknie z transferowych poszukiwań – poznamy go dopiero wraz z pozyskaniem piłkarza. Więcej o tej i innych nowościach w Trybie Kariery FIFA 14 przeczytacie w tym artykule.

Jeśli sprowadzać nowych piłkarzy, to najlepiej tych ze światowej czołówki. Firma EA Sports ułatwiła nam zadanie i sporządziła listę 50 najlepszych zawodników w FIFA 14. Snajper Borussii Dortmund i Reprezentacji Polski, Robert Lewandowski, zapracował na ogólny wskaźnik umiejętności na poziomie 86 punktów, co plasuje go wśród takich gwiazd jak Luis Suarez czy Cesc Fabregas. Pełną listę znajdziecie pod tym adresem. Top 10 prezentuje się następująco:

  • Lionel Messi – 94
  • Cristiano Ronaldo – 92
  • Franck Ribéry – 90
  • Falcao – 90
  • Andres Iniesta – 89
  • Robin van Persie – 89
  • Xavi – 89
  • Zlatan Ibrahimović – 89
  • Arjen Robben – 88
  • Bastian Schweinsteiger – 88
Top 3 FIFA 14 to zarazem trzej najlepsi zawodnicy lig europejskich w poprzednim sezonie - FIFA 14 – trailer Globalnej Sieci Transferów i Top 50 piłkarzy w grze - wiadomość - 2013-09-06
Top 3 FIFA 14 to zarazem trzej najlepsi zawodnicy lig europejskich w poprzednim sezonie

FIFA 14 zadebiutuje 27 września w pełnej polskiej wersji językowej. Ta data wydania dotyczy następujących platform sprzętowych: PC, PlayStation 2, 3, Vita, Wii U oraz Xboksa 360. 10 września udostępnione zostanie demo na systemy PC, Xbox 360 i PlayStation 3. Gra pojawi się także na konsole nowej generacji, PlayStation 4 i Xbox One, jako ich tytuły startowe.