Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2018, 18:55

autor: Góral

Fear Effect Sedna ukaże się w marcu

Poznaliśmy datę premiery gry Fear Effect Sedna - nowej odsłony serii zapoczątkowanej w 2000 roku. Produkcja zadebiutuje w marcu na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Switch oraz PC-tach.

Hana wróci do gry za kilka tygodni. - Fear Effect Sedna ukaże się w marcu - wiadomość - 2018-02-12
Hana wróci do gry za kilka tygodni.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o przybliżonym terminie premiery gry Fear Effect Sedna. Produkcja miała ukazać się na początku tego roku i choć jeszcze nie doczekała się debiutu, to nie będziemy musieli na niego zbyt długo czekać. Studio Forever Entertainment, odpowiedzialne za konsolowe edycje projektu, opublikowało dziś nowy zwiastun zdradzający, że tytuł ukaże się 6 marca na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Switch oraz komputerach osobistych.

Fear Effect Sedna będzie kolejną częścią serii zapoczątkowanej jeszcze w 2000 roku na konsoli PlayStation. Oryginał był przygodową grą akcji, ale nowa część zaoferuje zupełnie inne podejście do rozgrywki, gdyż ma to być taktyczna produkcja z widokiem izometrycznym. Akcja rozgrywać będzie się cztery lata po wydarzeniach przedstawionych w jedynce. Hana mieszka z Rain w Hongkongu, gdzie od czasu do czasu para się zawodem najemnika. Pewnego dnia otrzymuje z pozoru prostą misję zdobycia zabytkowej statuetki, znajdującej się w rękach chińskiego ambasadora we Francji. Szybko okazuje się, że przyjmując zlecenie, bohaterka wplątała się w poważne tarapaty.

Przypominamy również, że studio Sushee, czyli deweloper PC-towej wersji gry, pracuje obecnie nad jeszcze jedną produkcją z serii Fear Effect. Ma nią być remake pierwszej części, zatytułowany Fear Effect Reinvented. Projekt ukazać ma się w tym roku na PC-tach oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch.