Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2017, 08:36

autor: Góral

Fear Effect Sedna - przybliżony termin premiery i wersja na Switcha

Deweloperzy gry Fear Effect Sedna ujawnili na Kickstarterze, że tytuł ukaże się w przyszłym roku na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC-tach. Dodatkowo poinformowano, że projekt pojawi się też na Switchu.

Fear Effect Sedna, w odróżnieniu od poprzedniczek na pierwsze PlayStation, nie będzie grą akcji, a taktyczną strategią. - Fear Effect Sedna - przybliżony termin premiery i wersja na Switcha - wiadomość - 2017-10-09
Fear Effect Sedna, w odróżnieniu od poprzedniczek na pierwsze PlayStation, nie będzie grą akcji, a taktyczną strategią.

Zapowiedziana w kwietniu 2016 roku gra Fear Effect Sedna doczekała się przybliżonego terminu premiery. Deweloperzy poinformowali, że ukończyli produkcję i ukaże się ona na początku przyszłego roku. Choć prace nad głównym buildem dobiegły końca, nie oznacza to, że twórcy mają już wolne. Ekipa Sushee będzie bowiem teraz testować tytuł i eliminować wykryte błędy. Ponadto polskie studio Forever Entertainment, zajmujące się konsolowym portem, cały czas pracuje nad przystosowaniem gry pod urządzenia Sony i Microsoftu. Co ciekawe, dowiedzieliśmy się też, że Fear Effect Sedna zagości nie tylko na PC-tach, Xboksie One i PlayStation 4, ale także pojawi się na Switchu. Szczegóły na temat tego wydania nie są jednak znane. Nie wiemy też, czy edycja ta zadebiutuje w tym samym czasie, co pozostałe.

Fear Effect Sedna w skrócie:
  1. taktyczna strategia od studia Sunshee;
  2. ukaże się w 2018 roku;
  3. gra dostępna będzie na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Switch oraz PC-tach.

Fear Effect Sedna będzie nową odsłoną popularnej niegdyś serii gier akcji. W odróżnieniu od produkcji, które pojawiły się na pierwszym PlayStation, tym razem otrzymamy taktyczną grę strategiczną, w której wystąpią znane już postacie. Tytuł został sfinansowany na Kickstarterze w 2016 roku, a jego premierę pierwotnie planowano na pierwszą połowę bieżącego roku. Pełnej wersji może i jeszcze się nie doczekaliśmy, ale za to od dłuższego czasu na Steamie dostępne jest demo produkcji.

Co ciekawe, Fear Effect Sedna nie jest jedynym projektem przywracającym markę Fear Effect. Niedawno zapowiedziano Fear Effect Reinvented – remake pierwszej części również tworzony przez studio Sunshee. Tytuł ukaże się najpewniej w przyszłym roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Switch oraz PC-tach.

Ostatnia aktualizacja: 2017-10-09

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach
Fear Effect Sedna

Fear Effect Sedna