Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2013, 10:55

Far Cry HD w drodze na PlayStation 3 i Xboksa 360?

Możliwe, że firma Ubisoft pracuje nad wersją HD pierwszej części Far Cry, popularnej serii strzelanin z otwartym światem. Tak sugeruje wpis na brazylijskiej stronie, która zajmuje się klasyfikacją wiekową gier wideo.

Posiadacze PS3 i X360 być może już niedługo doczekają się gry Far Cry HD - Far Cry HD w drodze na PlayStation 3 i Xboksa 360? - wiadomość - 2013-05-23
Posiadacze PS3 i X360 być może już niedługo doczekają się gry Far Cry HD

Być może już niedługo doczekamy się odświeżenia pierwszej odsłony Far Cry, strzelaniny rozgrywającej się na tropikalnej wyspie. Na brazylijskiej stronie internetowej zarejestrowano pod koniec listopada zeszłego roku grę Far Cry HD. Reedycja miałaby ukazać się na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Witryna internetowa nie podaje ewentualnej daty wydania, ale jeśli potwierdzą się te informacje, to, biorąc pod uwagę czas zamieszczenia wpisu, możliwe, że do debiutu dojdzie w najbliższych miesiącach.

Przypomnijmy, że Far Cry najpierw zadebiutował na PC w 2004 roku, a dopiero potem postanowiono przenieść przygody Jacka Carvera na pierwszego Xboksa oraz PlayStation 2. Konsolowe wersje zostały rozbudowane i wydane pod tytułem Far Cry Instincts. Na Xboksa 360 wypuszczono potem reedycję (patrz ramka), ale posiadacze PlayStation 3 musieli się obejść smakiem. Ubisoft naprawi ten błąd?

Jeśli nie pamiętacie, to tak wygląda Far Cry w wersji na PC - Far Cry HD w drodze na PlayStation 3 i Xboksa 360? - wiadomość - 2013-05-23
Jeśli nie pamiętacie, to tak wygląda Far Cry w wersji na PC

Far Cry jest grą akcji w konwencji FPP (widok z oczu postaci), w której, jako John Carver, lądujemy na tajemniczej tropikalnej wyspie, gdzie główny bohater musi stawić czoła niebezpieczeństwom nie tylko w postaci uzbrojonych żołnierzy. Produkcja w 2004 roku zrobiła prawdziwą furorę rewelacyjną oprawą wizualną, rozmiarami oferowanego obszaru i swobodą, jaką gracz otrzymywał.

Wydanie wersji HD na konsolach obecnej generacji byłoby dość sensownym rozwiązaniem. W końcu tytuł swoją premierę miał już prawie dekadę temu, a zatem dość mocno się zestarzał. Nie pozostaje nic innego, tylko trzymać kciuki i czekać na komunikat od Ubisoftu.

Far Cry HD w drodze na PlayStation 3 i Xboksa 360? - ilustracja #3Marka Far Cry nie skończyła się na Instincts. Pomysły wykorzystane w pierwowzorze rozwinięto jeszcze bardziej w dodatku Evolution, a w 2006 roku pojawiła się edycja Predator. Far Cry wówczas wyszedł po raz pierwszy na Xboksa 360, łącząc podstawową wersję ze wspomnianym rozszerzeniem. Za kolejne odsłony odpowiadały już studia Ubisoftu. Prawa do marki zachował francuski koncern, nie niemiecki zespół Crytek. W 2008 roku ukazała się „dwójka”, która nie do końca spełniła oczekiwania wszystkich graczy, a w ubiegłym roku zadebiutowała wywołująca duży entuzjazm część trzecia. Ponadto niedawno na światło dzienne wyszło samodzielne rozszerzenie do „trójki” – Blood Dragon, a twórcy inspirowali się przy jego produkcji filmami science-fiction z lat 80. XX wieku.