Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOX
Okładka Far Cry Instincts Evolution (XBOX)

Far Cry Instincts Evolution XBOX

Far Cry Instincts Evolution to pierwszoosobowa strzelanka, wykonana przez niemiecką firmę Crytek Studios we współpracy z Ubisoft Entertainment. Według założeń twórców gra stanowi rozwinięcie pomysłów, które zaimplementowali w wydanym w 2005 roku Far Cry Instincts.

Akcji | FPP | sandbox | strzelanki | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox
Okładka Far Cry Instincts Evolution (XBOX)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji XBOX:

28marca2006

Far Cry Instincts Evolution to pierwszoosobowa strzelanka, wykonana przez niemiecką firmę Crytek Studios we współpracy z Ubisoft Entertainment. Według założeń twórców gra stanowi rozwinięcie pomysłów, które zaimplementowali w wydanym w 2005 roku Far Cry Instincts.

Opowiadana historia przybliża nam losy byłego komandosa, Jacka Carvera. Po wielu perturbacjach mężczyzna postanowił osiedlić się na jednej z wysp Mikronezji. Nie wiodło mu się jednak najlepiej i musiał pilnie rozejrzeć się za dobrze płatną pracą. Z pomocą przyszła mu bliska przyjaciółka, Kate, która skontaktowała go z okolicznymi piratami, trudniącymi się przemytem broni i narkotyków. Jack wybrał się na spotkanie z szefem przestępczej grupy, gdy ten akurat negocjował ze skorumpowanym gubernatorem. Niestety zanim nasz bohater zdążył zamienić kilka słów z obydwoma mężczyznami, zostali oni zastrzeleni przez nieznanego sprawcę. W mgnieniu oka Carver został oskarżony o podwójne morderstwo i po raz kolejny musiał uciec w głąb wyspy, by schronić się przed gniewem piratów i CIA. Teraz jego głównym celem jest przeżycie, a przy okazji odnalezienie osoby, która wrobiła go w zabójstwa.

Do broni, posiadanych przez herosa, dołączyły koktajle Mołotowa, zdalnie sterowane ładunki wybuchowe oraz dmuchawki z zatrutymi strzałkami, przydatne do cichego eliminowania wrogów. Pojawiają się także klasyczne narzędzia – strzelby, karabiny maszynowe i zwykłe pistolety. Wiele uwagi poświęcono środowisku gry. Od teraz możemy podziwiać sporo elementów nowoczesnej, azjatyckiej architektury. Graficy popracowali także nad wyglądem plaż i roślinności. Gdzieniegdzie odnajdujemy różne środki transportu, takie jak jeepy, ciężarówki, pirackie łodzie oraz quady. Zmiany da się dostrzec również w Sztucznej Inteligencji – przeciwnicy naszego komandosa stali się mądrzejsi i bardziej agresywni.

Gra zawiera funkcjonalny edytor, z pomocą którego możemy stworzyć nowe mapy do gry wieloosobowej, kompatybilne z podstawową wersją Far Cry Instincts. Multiplayer wzbogacił się natomiast o tryb Seek and Secure. Prócz niego znajdziemy także inne formy potyczek: Chaos, Team Chaos, Steal the Sample oraz Predator.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 8.0 / 10 na podstawie 102 ocen czytelników.

Gry podobne do Far Cry Instincts Evolution

Klasyfikacja PEGI Far Cry Instincts Evolution

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Far Cry Instincts Evolution

Microsoft Xbox

Wykorzystuje: Xbox Live

Najnowsze zwiastuny filmów Far Cry i Indiana Jones

wiadomość15 lutego 2008

Podobno Uwe Boll jest całkiem niezłym pięściarzem. Jeżeli chwilkę poszperacie w pamięci, powinniście sobie przypomnieć, jak rzucił wyzwanie obrażającym go, w jego mniemaniu, dziennikarzom, aby stawili mu czoła podczas prawdziwego pojedynku bokserskiego. Znalazło się kilku śmiałków, jednak żadnemu z nich nie udało się wielkiego Uwe położyć na deski. Stąd mniemanie, że boksowanie idzie mu całkiem nieźle. Wniosek może być tylko jeden. Uwe Boll minął się z powołaniem, bo reżyser z niego żaden.

Crytek pracuje nad nową, next-genową pozycją
Crytek pracuje nad nową, next-genową pozycją

wiadomość7 maja 2007

Przed kilkoma dniami w Stuttgarcie odbyła się konferencja o wiele mówiącej nazwie 12. International Conference on Animation, Effects, Realtime and Content, zwana w skrócie FMX 07. Wśród zgromadzonych na niej developerów znaleźli się również programiści zespołu Crytek Studios, pracujący obecnie nad FPS-em Crysis. Z ich krótkiego opisu, jaki przygotowano w związku z niemiecką imprezą, można dowiedzi

Uwe Boll znalazł odtwórcę głównej roli w filmie Far Cry
Uwe Boll znalazł odtwórcę głównej roli w filmie Far Cry

wiadomość7 maja 2007

Dzięki piątkowemu artykułowi opublikowanemu na łamach serwisu IGN, możemy Wam zdradzić nazwisko człowieka, który odegra pierwsze skrzypce w nowym filmie Uwe Bolla, zatytułowanym Far Cry. Niemiecki reżyser zaangażował do głównej roli znanego za zachodnią granicą aktora – Tila Schweigera.

Far Cry Vengeance na Wii oficjalnie zapowiedziane

wiadomość22 września 2006

Far Cry – popularna strzelanina fpp - trafi na konsolę Wii. Zgodnie z zapowiedzią Ubisoftu, gra będzie nosić tytuł Far Cry Vengeance i oczywiście wykorzysta możliwości oryginalnego kontrolera Nintendo.

Demo Far Cry Instincts Predator dostępne na Xbox Live Marketplace
Demo Far Cry Instincts Predator dostępne na Xbox Live Marketplace

wiadomość1 września 2006

Posiadacze X360 mogą, za pośrednictwem Xbox Live Marketplace, ściągnąć sobie demo gry FPS Far Cry Instincts Predator. Zazwyczaj demo wychodzi po to, by promować produkt, mający być wydany, albo dopiero wchodzący na półki sklepowe. Tym razem mamy do czynienia z istnym kuriozum: demo promujące grę wyszło w niemal pół roku po jej premierze.